Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Policisté se zaměřili na cizince

PARDUBICE - S jedním mužem je vedené řízení o jeho vyhoštění. 

V úterý ve večerních a nočních hodinách proběhla v Pardubicích bezpečnostní akce Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Pardubického kraje ve spolupráci s kolegy z pohotovostního a eskortního oddělení, psovody a Městskou policií Pardubice.

Policisté se zaměřili na dodržování pobytového režimu u cizinců, tedy oprávnění pobytů na území ČR a dodržování zákona o pobytu cizinců, na odhalování padělaných nebo pozměněných dokladů totožnosti, zároveň na pátrání po osobách a věcech a dodržování veřejného pořádku.

Během několikahodinové akce policisté zkontrolovali více jak šest set osob, z toho téměř pět set byli cizinci. Osoby kontrolovali v ubytovnách, v provozovnách rychlého občerstvení, ale i v barech a hernách.

Celkem policisté uložili pro porušení zákona o pobytu cizinců 22 pokut. Dále řešili jednoho Čecha, který se dopustil přestupku na úseku zákona o návykových látkách.

Během kontrol dále zjistili dvě osoby, které pobývaly na území ČR bez platného oprávnění k pobytu. V jednom případě se jednalo o osobu nezletilou, a tak vzhledem k jejímu věku bylo toto porušení vyřešeno se zákonným zástupcem udělením pokuty v příkazním řízení. Ve druhém případě se jednalo o mladého cizince, který zde byl zaměstnán jako barman. Neměl ale pro pobyt na našem území vízum, platný cestovní doklad a vykonával zaměstnání bez příslušného povolení. S ním policisté zahájili řízení o vyhoštění z území členských států Evropské unie.

Přiloženo video PČR.

16. května 2024
por. Mgr. Dita Holečková
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

Odkazy do noveho okna

foto PČR 1

foto PČR 1 

Detailní náhled

foto PČR 2

foto PČR 2 

Detailní náhled

foto PČR 3

foto PČR 3 

Detailní náhled

foto PČR 4

foto PČR 4 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem