Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Policisté kontrolovali chaty a chalupy

JABLONEC N.N. - PČR chrání majetek lidí bedlivou kontrolou 


Policisté a psi kontrolovali chaty a chalupy

Jablonečtí policisté se s velkou silou pustili do boje s nenechavci. Bezpečnostní akce, která proběhla v průběhu dnešní noci se zaměřila nejen na vyhledání pachatelů krádeží vloupáním do rekreačních chat a chalup, ale i na zjištění případných nedostatků chatařů v zajištění jejich nemovitostí. Policisté pořádkové policie posíleni o policisty kynologické služby a jejich čtyřnohé pomocníky, v průběhu noci až do čtvrté hodiny ranní, bedlivě prohlíželi zahrádkářské kolonie v Jablonci n.N.-Mšeně a poté zkontrolovali ještě území obcí Hraničná, Janov a Bedřichov. V žádném z objektů neobjevili nečekané návštěvníky. U jedné z chat zjistili závažný nedostatek, na který majitele prostřednictvím zanechané zprávy upozornili, aby jej odstranil, aby nedošlo k vykradení jeho chaty. Akce nebyla první ani poslední tohoto druhu, policisté v nich budou pokračovat, aby předešli zbytečným problémům. Přestože se dnes nepodařilo žádného zloděje přistihnout, neznamená to, že příště bude situace stejná.

 

Odložené věci zlákaly zloděje

V průběhu noci z pondělí na úterý se neznámý pachatel vloupal v ulici Máchova v Jablonci n.N. do zaparkovaného vozidla Audi Q7. U vozidla rozbil skleněnou výplň dveří a zevnitř odcizil dva mobilní telefony, oblečení a notebook Německému turistovi způsobil zloděj škodu ve výši 62 000 Kč.

Sníh není a lyže už také ne

Zima ještě nepředvedla svoji sněhovou nadílku a v Jablonci n.N. již došlo k odcizení několika sjezdových výbav. Neznámý pachatel odcizil v ulici Vítězslava Nezvala z plechové sklepní kóje dva kompletní sety lyžařského vybavení (lyže,hole,boty). Majiteli vznikla škoda dosahující částky 8 000 Kč.

 


 

vytisknout  e-mailem