Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

"Začneme spolu aneb kolama dolů"

KRAJ - V sobotu, 26. května 2018, proběhne ve výcvikovém areálu v Sosnové na Českolipsku, další z preventivních a prezentačních akcí zaměřených na řidiče motorek. Akce bude zahájena jízdou zaregistrovaných motorkářů z Mělníka, za doprovodu policejních hlídek, na polygon v Sosnové. Tam se budou moci zapojit do předem připraveného programu. 

V sobotu, 26. května 2018, se na autodromu Sosnová na Českolipsku, uskuteční v pořadí již sedmá akce v rámci preventivního projektu Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezídia ČR ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR, zaměřená na řidiče motocyklů -  "Začneme spolu aneb kolama dolů".

Smyslem a cílem projektu je představení nových bezpečnostních prvků pro motorkáře a zejména pak zprostředkování vzdělávacích kurzů z důvodu zdokonalování jízdy řidičů motorek před blížící se motorkářskou sezónou.

Zájemci o tuto akci se mohli zaregistrovat prostřednictvím odkazu na internetových stránkách. Zájem mezi motorkáři byl tak značný, že již v současné době je kapacita (200 míst) zcela naplněna a nelze ji rozšiřovat. Všechny řidiče motocyklu, kteří se řádně zaregistrovali, čeká v sobotu 26. května 2018 v 10.00 hodin výjezd z předem stanoveného místa, a to z Mělníka, za doprovodu policejních hlídek, směrem na autodrom v Sosnové, kde bude připraven program vytvořený speciálně pro motorkáře. Kromě prezentace nových bezpečnostních prvků proběhnou v areálu výcvikového centra v Sosnové také praktické ukázky bezpečné jízdy, ale i aktivní trénink bezpečné jízdy pro jednotlivce.

Motorkáři budou moci o svých zkušenostech hovořit i s významnými odborníky z oblasti motorsportu, ale i s policisty a přímo ve výcvikovém centru v Sosnové získat i některé z představovaných bezpečnostních prvků.

https://www.facebook.com/events/560143181018936/?event_time_id=560143211018933

Preventivní projekt Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezídia ČR  "Začneme spolu aneb kolama dolů" byl zahájen 22. dubna 2018 ve Vysokém Mýtě, pokračoval v Ostravě, Hradci Králové, Třinci, Mostě, Jihlavě. Českolipský autodrom Sosnová je předposlední "zastávkou", ukončení projektu je pak plánováno na 17. června 2018 v areálu výcvikového centra v Příbrami.


18. května 2018
mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem