Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

V Příšovicích se střetl osobní vlak s fiatem

SEMILSKO - Zjišťujeme, kdo auto zanechal v kolejišti. 

Včera kolem 23. hodiny projížděl od Svijan na Turnov osobní vlak, když v Příšovicích zhruba dvacet metrů před železničním přejezdem naboural do osobního vozidla značky Fiat Brava, které stálo v kolejišti. Na místo okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Ukázalo se, že se v autě, do kterého vlak narazil, nenacházejí žádní lidé a nikoho z posádky vozidla jsme nevypátrali ani v okolí nehody za asistence služebního psa.

Ještě v noci jsme kontaktovali majitele vozidla a  ten nám řekl, že fiat naposledy užíval ve čtvrtek, kdy ho zaparkoval v Příšovicích. Odtud mu podle jeho vyjádření auto někdo odcizil, a protože ho od čtvrtka nepotřeboval, nevěděl o tom.
 

Kdo tedy fiat v sobotu večer řídil, a proč s ním řidič jel po kolejišti, kde ho pak zanechal, zatím nevíme. V této souvislosti jsme již zahájili úkony trestního řízení pro zločin obecného ohrožení a pro přečin neoprávněného užívání cizí věci. Pachateli hrozí v případě dopadení osmiletý trest odnětí svobody. Ve vlaku naštěstí nikdo z pěti cestujících a dvou zaměstnanců Českých drah zranění neutrpěl. Případu se věnuje služba kriminální policie a vyšetřování územního odboru Semily.

13. 6. 2021
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

železniční nehoda v Příšovicích

železniční nehoda v Příšovicích 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem