Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - V neděli do Jablonce přijede FC Baník Ostrava

JABLONEC NAD NISOU - Policisté jsou připraveni v souvislosti s nedělním fotbalovým utkáním chránit bezpečnost a veřejný pořádek. 

AKTUALIZACE ze dne 11. března 2018

Dnes, 11. března, bylo hvizdem hlavního rozhodčího zahájeno v 15:00 hodin fotbalové utkání HET ligy na stadionu v Jablonci nad Nisou. Utkaly se zde celky FK Jablonec nad Nisou a FC Baník Ostrava.

Přímo na stadionu sledovalo zápas 3420 diváků, z toho téměř 400 fanoušků hostí. Utkání skončilo 2:0.

Na základě zjištěných informací vyhodnotila Policie ČR toto fotbalové utkání jako rizikové a z těchto důvodů na dnešní den zorganizovala bezpečnostní opatření, jehož cílem byl nejen dohled nad veřejným pořádkem, ale také zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích.

Policisté dohlíželi již na samotný příjezd fanoušků do města a zajišťovali také jejich bezproblémový přesun na fotbalový stadion. Stejně tak i na jejich bezpečnost po skončení utkání a doprovod.

V rámci celého bezpečnostního opatření museli policisté řešit jeden přestupek proti veřejnému pořádku.

Na bezpečnost občanů v souvislosti s opatřením dohlížely dvě Krajské pořádkové jednotky a to Libereckého a Ústeckého kraje. V ulicích dohlížely na dodržovaní pořádku a na bezpečnost v silničním provozu téměř tři stovky policistů a dvě desítky strážníků Městské policie Jablonec nad Nisou. Do akce byli zapojeni také členové Antikonfliktního týmu, kteří s fanoušky komunikovali po celou dobu bezpečnostního opatření. Zapojeni byli také kynologové se služebními psy.

 Uzavírky a omezení provozu na pozemních komunikacích, zejména s přesuny fanoušků, byly prováděny jen na nezbytně nutnou dobu tak, aby byla zajištěna bezpečnost na pozemních komunikacích a zajištěna plynulost silničního provozu s ohledem na všechny účastníky.

I přes vysokou míru rizikovosti a návštěvnost fotbalového utkání, byly síly a prostředky Policie ČR nasazeny adekvátně. Stejně tak i ze strany strážníků Městské policie jako i pořadatelské služby a bezpečností agentury.
 

11. března 2018
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V neděli 11. března v 15.00 hodin začne na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou fotbalové utkání první HET ligy mezi mužstvy FK Jablonec a FC Baník Ostrava.

Na základě dosud získaných informací policisté vyhodnotili tento zápas jako rizikový a lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku. Z tohoto důvodu je na tuto sportovní akci připraveno ze strany Policie České republiky bezpečnostní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Jablonec nad Nisou a jeho okolí. Vzhledem k tomu, že řada fanoušků hostujícího celku na utkání přijede i vlakem, zaměří policisté také svoji pozornost i na jejich příjezd do železničních stanic.

Na veřejný pořádek budou dohlížet policisté z pořádkové jednotky z Libereckého kraje, z pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, dále policisté pořádkové i dopravní policie, kriminalisté, psovodi a svoji nezastupitelnou úlohu budou mít v bezpečnostním opatření i členové Antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Společně s policisty se do opatření také zapojí i strážníci jablonecké městské policie. Na stadionu bude z důvodu zajištění bezpečnosti také zvýšený počet pořadatelů a pracovníků bezpečnostní agentury, kteří budou pro případ řešení konfliktů neustále v úzkém kontaktu s policisty.

Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení.

Dále upozorňujeme všechny občany na dočasnou úpravu dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která bude platit již před zahájením samotného utkání, v jeho průběhu i bezprostředně po jeho ukončení. Z důvodu zajištění nerušeného průběhu celé akce žádáme všechny občany, kterých se toto opatření dotkne, aby jej respektovali a dbali pokynů členů pořadatelské služby, kteří budou na místech přítomni.

Návštěvníky fotbalového utkání, kteří svá vozidla budou mít zaparkovaná na parkovišti u obchodního centra Kaufland, informujeme také o tom, že po skončení zápasu bude opět pro jejich odjezd z tohoto místa otevřen i boční nouzový výjezd do ulice Masná. Jedná se o opatření, které sníží riziko tvoření kolon na parkovišti při hlavním výjezdu do ulice Turnovská, proto žádáme řidiče, aby této možnosti výjezdu plně využili.


8. 3. 2018
nprap. Dagmar Sochorová 
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem