Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - V neděli do Jablonce přijede AC SPARTA Praha

JABLONEC NAD NISOU - Policisté jsou připraveni v souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním chránit bezpečnost a veřejný pořádek. 

AKTUALIAZCE ze dne 9. listopadu 2019

Dnes na stadionu Střelnice proběhlo utkání 16. kola fotbalové Fortuna ligy mezi celky FK Jablonec nad Nisou a AC Sparta Praha. Přímo na stadionu sledovalo klání 4500 diváků, z čehož bylo bezmála 550 fanoušků hostujícího týmu.
Na základě zjištěných informací byl zápas vyhodnocen jako rizikový. Z toho důvodu Policie České republiky připravila bezpečnostní opatření, které mělo za cíl zvýšit dohled nad bezpečností nejen v provozu na pozemních komunikacích, ale také posílit bezpečnost v rámci veřejného pořádku.

Do opatření byli zapojeni nejen dopravní policisté, pořádkové jednotky, ale také policisté Služby kriminální policie a vyšetřování či kynologové. Policisté v rámci opatření řešili několik dílčích přestupků na úseku veřejného pořádku, a to především v souvislosti s nedovolenou pyrotechnikou. Všem složkám policie nasazeným do opatření se tak podařilo zajistit bezpečnost silničního provozu a udržet veřejný pořádek jak na stadionu, tak také v jeho okolí, v optimální bezpečné míře.

9. listopadu 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V sobotu 9. listopadu v 17.00 hodin začne na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou fotbalové utkání první Fortuna ligy mezi mužstvy FK Jablonec a AC Sparta Praha.

Na základě dosud získaných informací policisté vyhodnotili tento zápas jako rizikový a lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku. Z tohoto důvodu je na tuto sportovní akci připraveno ze strany Policie České republiky bezpečnostní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Jablonec nad Nisou a jeho okolí.

Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení.

Dále upozorňujeme všechny občany na dočasnou úpravu dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která bude platit již před zahájením samotného utkání, v jeho průběhu i bezprostředně po jeho ukončení. Z důvodu zajištění nerušeného průběhu celé akce žádáme všechny občany, kterých se toto opatření dotkne, aby jej respektovali a dbali pokynů členů pořadatelské služby, kteří budou na místech přítomni.

Návštěvníky fotbalového utkání, kteří svá vozidla budou mít zaparkovaná na parkovišti u obchodního centra Kaufland, informujeme také o tom, že bezprostředně po skončení zápasu bude opět pro jejich odjezd z tohoto místa otevřen i boční nouzový výjezd do ulice Masná. Jedná se o opatření, které sníží riziko tvoření kolon na parkovišti při hlavním výjezdu do ulice Turnovská, proto žádáme řidiče, aby této možnosti výjezdu plně využili.

Do uvedeného opatření budou zařazení policisté pořádkové a dopravní policie, kriminalisté a také jejich kolegové z Polska. Společně s policisty se do opatření samozřejmě zapojí i strážníci jablonecké městské policie.

Příznivce fotbalu, kteří se chystají jako diváci zúčastnit uvedené sportovní akce, také žádáme, aby do místa jejího konání přišli s dostatečným časovým předstihem a to s ohledem na to, že u všech vstupů na stadion budu probíhat důkladné bezpečnostní prohlídky, které zcela jistě průchod branami zpomalí. Bezpečnostní prohlídky zaměřené především na pyrotechnické předměty budou pořadatelé provádět jak u vstupu hostujících fanoušků, tak i u vstupních bran příznivců domácího celku.

V tomto okamžiku také děkujeme jabloneckému fotbalovému klubu za vstřícnost při spolupráci při přípravě uvedeného bezpečnostního opatření.

Případné další aktuální informace v souvislosti s uvedeným bezpečnostním opatřením budeme zveřejňovat na tomto webu.


8. 11. 2019
nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence
Jablonec nad Nisou

vytisknout  e-mailem