Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

U Dětřichova vyhasl mladý lidský život

LIBERECKO - Tragická dopravní nehoda se stala dnes, kolem půl jedenácté dopoledne, na silnici I/13 u Dětřichova na Frýdlantsku. 

Dnes kolem půl jedenácté hodiny dopoledne přijal operační důstojník z tísňové linky 112 oznámení o havárii osobního vozidla na silnici I/13 u obce Dětřichov. Na místo dopravní nehody vyslal okamžitě několik policejních hlídek. 

133letý řidič vozidla BMW jel ve směru od Frýdlantu na Liberec. Na rovném úseku silnice u odbočky na obec Dětřichov ze zatím nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo vozovku, kde čelně narazil do stromu. Řidiči kolemjedoucích vozidel okamžitě poskytovali řidiči z havarovaného vozu první pomoc. Řidiče vytáhli z vozidla ještě před tím, než začalo vozidlo hořet. Muže resuscitovali až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby. I přes veškerou poskytnutou okamžitou první pomoc jak ze strany řidičů, tak i lékařů, 33letý muž velmi vážným zraněním bohužel na místě podlehl. 

Co bylo příčinou dopravní nehody a její okolnosti, budou nyní zjišťovat dopravní policisté. V dané věci byla nařízena soudní pitva, jejíž součástí bude i toxikologické vyšetření, které by mělo ukázat, zda řidič v době nehody nebyl pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Současně bude probíhat i znalecké zkoumání, zda jednou z příčin nehody nemohla být technická závada na vozidle. 

Silnice byla v době vyšetřování dopravní nehody zcela neprůjezdná, policisté odkládněli provoz ve směru od Liberce již v obci Mníšek, dále od Frýdlantu a také od Mlýnice.


12. 10. 2018
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem