Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Pálení čarodějnic

LIBEREC – Muži v nacistické uniformě hrozí až tři léta. 

Pálení čarodějnic se po jakémsi totalitním půstu stalo oblíbenou kratochvílí všech věkových skupin. Hloučky lidí nejen u lokálních topenišť, ale i masové akce čítající i několik stovek návštěvníků, hromadné pečení buřtů a popíjení neodmyslitelného pivka, to vše jsou oslavy připadající na 30. dubna. Občasně nezřízená konzumace alkoholických nápojů o Filipojakubské noci může, a v někom jistě i vyvolává, halucinace či jinak pokroucené výjevy. Někomu se stane, že mu na mysl vytane reálně se tvářící zjevení čarodějnice, přičemž s sebou ne6.jpgřízeně cukne a pivem polije souseda. Jiný naopak trpí utkvělou představou toho, že se ve stínu cosi nepříjemného skrývá, no a další jsou již v tak podroušeném stavu, že s kreaturou mající bradavici na nose vedou družné hovory. K jednomu takovému zjevení došlo při pálení ohňů na libereckém sportovišti. U stánku s pivem tam exhiboval přízrak doby dávno minulé. Muž v nacistické uniformě. Stříbrná pirátská lebka na kšiltovce, na paži jaká si vlaječka připomínající háky používané na jatkách a holínky, jak vystřižené z reklamy na leštidlo obuvi. Tmavě oděná postavička 45letého muže z Liberce, pohybující se mezi nechápajícími lidmi a stánkem s pivem, zaujala pozornost také mužů zákona. Nekompromisní zásah policistů proti oděnci v nacistické uniformě s reáliemi SS na sebe nenechal dlouho čekat.

Policisté „oblékače“ zadrželi a převezli na služebnu obvodního oddělení. V jásot nad v uniformě oděným jedincem nepropukal ani přístroj na zjišťování alkoholu v dechu. Vykázal hodnotu bezmála 1,5 promile. A tak putoval 45letý Liberečan, oděný již jen v erárním mundůru, za dveře policejní cely, kde zpytoval svědomí do následujícího dne.
Z přečinu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka jej obvinili liberečtí kriminalisté o den později. Trestně stíhanému muži tak v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 

7. dubna 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem