Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Opilý narazil do stromu

ALBRECHTICE - Lehké zranění si vyžádala nehoda, při které v úterý v půl čtvrté odpoledne narazil řidič Citroenu Xsara před obcí Albrechtice do stromu. 

K dopravní nehodě, která skončila lehkým zraněním vyjížděli policisté v úterý v půl čtvrté odpoledne směrem na Frýdlantsko. Asi 200 metrů před obcí Albrechtice narazil do stromu řidič vozidla Citroen Xsara. Řidič jel ve směru z Mníšku na Frýdlant po silnici I. třídy č. 13. V levotočivé zatáčce však vjel vliem podnapilosti vpravo mimo vozovku, kde levou přední částí vozidla narazil do stromu nacházejícího se pod úrovní vozovky. Při nehodě utrpěl řidič cizí státní příslušnosti pouze lehké zranění, kdy jej zdravotnická záchranná služba převezla na ošetření do Krajské nemocnice Liberec. Ještě než byl řidič převezen na ošetření, provedli u něj na místě policisté orientační dechovou zkoušku na alkohol přístrojem Dräger, jejíž výsledek byl pozitivní. Při první zkoušce byla řidiči naměřena hodnota 1,7 promile alkoholu v dechu a při opakované zkoušce hodnota činila 1.85 promile alkoholu v dechu. Policisté u řidiče nechali provést kontrolní odběr krve na zjištění hladiny alkoholu. Odtah vozidla z místa nehody zajistila odtahová služba. Na vozidle byla vyčíslena škoda 41 tisíc korun.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu "Ohrožení pod vlivem návykové látky, za který opilému řidiči hrozí až tři roky za mřížemi.

 

por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
tisková mluvčí ÚO Liberec
tel. 974 466 207, 725/900210
29. ledna 2014

Odkazy do noveho okna

DN Mníšek

DN Mníšek 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem