Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Nedá si říct

LIBEREC - I přes dva uložené zákazy řízení motorových vozidel a navíc ještě pod vlivem drog usedl 24letý Liberečan za volant. Neunikl však pozornosti policejní hlídky. 

V sobotu 6. října 2018 krátce po půl páté odpoledne prováděla policejní hlídka z obvodního oddělení Liberec - Vratislavice dohled nad veřejným pořádkem a bezpečností a plynulostí silničního provozu v Liberci 5, ulici Dvorská. Zde si policisté všimli projíždějícího vozidla Ford Mondeo. Policisté na základě místní znalosti již věděli, že vozidlo užívá osoba, která nemá za volantem co dělat, neboť má platný zákaz řízení motorových vozidel. Vozidlo jelo ve směru k ulici Svobody, kde se jej rozhodli policisté předepsaným způsobem zastavit a zkontrolovat. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení motorového vozidla. Řidič se sám policistům přiznal a hned v úvodu uvedl, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel a je si vědom toho, že za volantem nemá co dělat.

Policisté kontrolou v policejních evidencích zjistili, že muž má vyslovené platné dokonce dva zákazy řízení motorových vozidel. V jednom případě rozhodnutím Magistrátu města Liberce, platný až do ledna roku 2019. Druhý rozhodnutím Okresního soudu v Liberci, platný až do ledna roku 2020. V tuto chvíli bylo jasné, že 24 letý muž dále s vozidlem nemůže pokračovat. Zajistil si vozidlo proti odcizení a také proti samovolnému rozjetí a následoval hlídku na policejní služebnu obvodního oddělení Liberec - Vratislavice. 

Na policejní služebně policisté provedli u muže orientační dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Jinak tomu bylo však v případě provedeného orientačního testu na drogy, který byl pozitivní na látku pervitin. Muž se policistům k požití drog předchozího dne přiznal. Dále policistům sdělil, že vozidlo, které řídil, má zapůjčené od svého kamaráda.

Policisté 24letému muži sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu "maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání", za který mu nyní hrozí u soudu až dvouletý trest odnětí svobody. Po provedených úkonech trestního řízení byl muž propuštěn na svobodu. Nyní bude záležet na samotném soudu, jak přihlédne k tomu, že si muž příliš z uložených trestů nic nedělá.
 

8. 10. 2018
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí  

vytisknout  e-mailem