Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Na neukázněné řidiče dohlížel opět policejní autobus

KRAJ - Během akce zjistili policisté na 50 dopravních přestupků. Nejčastěji se jednalo o nepoužití bezpečnostních pásů a telefonování za volantem. 

5Počátkem týdne se mohli řidiči v Libereckém kraji opět setkat na silnicích s policejním autobusem. Policiisté využili k dohledu nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu a k dokumentaci dopravních přestupků řidičů opět tento dopravní prostředek, ze kterého  skrytě natáčeli jednání řidičů v průběhu jeho jízdy. 

Akce, do které bylo nasazeno více jak desítka dopravních policistů probíhala na silnici č. I/35  a dálnici č. D10 v úseku Bílý Kostel nad Nisou - Ohrazenice a dále Ohrazenice - Příšovice. Policejní autobus opět doprovázel tzv. TOP SPEED TEAM (několik doprovodných vozidel pro skrytý dohled).

Policisté v průběhu dne zadokumentovali na videozáznam celkem 50 přestupků, z toho 45 jich vyřídili příkazem na místě  v částce 19.300 korun a v 5 případech oznámili přestupky příslušnému správnému orgánu.

Pozornost věnovali policisté zejména řidičům nákladních vozidel, dodávek a autobusů, do jejichž kabin mají ze služebního autobusu větší nadhled. Nasazení autobusu se opět ukázalo jako efektivní nástroj dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Stále se ukzauje, že mnoho řidičů svoji jízdou a způsobem chování ohrožují nejen sami sebe, ale i ostatní účastníky na silnicích. O tom svědčí i přehled přestupků, které policisté během dne zadokumentovali:


Bezpečnostní pásy 28/11300 Kč + 1× oznámení

Držení hovorového nebo záznamového zařízení za jízdy (mobil) 10/4600 Kč

Nezabezpečený náklad 2/1500 Kč

8Dopravní značení 2/1000 Kč

Nevěnování se řízení 1/300 Kč (řidička OA)

Předměty ve výhledu 1/400 Kč

Osvětlení vozidla 1/200 Kč

1x oznámení zákonné pojištění

1x oznámení jízda s jinými registračními značkami, vozidlo OA, technický stav, dopravní značení

V jednom případě byl navíc řidič kromě držení telefonu za jízdy pod vlivem alkoholu. Další řidič byl pod vlivem návykových látek. 

V podobných akcích budou policisté v následujícím období i nadále pokračovat. 
 

16. 9. 2020
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem