Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Krajské kolo dopravní soutěže

KRAJ – Ve dnech 6. – 7. června 2019 proběhlo v Liberci krajské kolo „Dopravní soutěž mladých cyklistů“. 

V areálu Autocampu Pavlovice v Liberci změřily své síly a znalosti děti z jedenácti základních škol Libereckého kraje. Postupující z okresních kol čekal další dílek z pomyslné skládačky dopravních soutěží, po jehož zdárném absolvování mohly pomýšlet na účast v republikovém kole. Ve dvou kategoriích se utkala čtyřčlenná smíšená družstva dívek i chlapců z různých základních škol. Disciplíny byly pochopitelně zvoleny tak, aby obsahovaly nejdůležitější informace týkající se dopravy, bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, znalosti dopravních pravidel a značek, ale také zdravověda či praktická část – jízda zručnosti.

Vyhlašovateli pravidelné soutěže byli kromě Ministerstva dopravy – BESIP a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, také Policejní prezidium Policie České republiky a Český červený kříž. Jedním z pořadatelů, včetně BESIPu, Libereckého kraje, Městské policie Liberec, Týmu silniční bezpečnosti, Českého červeného kříže a Krajského koordinátora BESIP pro Liberecký kraj, bylo také Krajské ředitelství policie Libereckého kraje.

Více jak desítka dopravních policistů byla na tuto chvályhodnou akci delegována nejen jako odborný dohled, ale také jako rozhodčí pro jednotlivé disciplíny.

Po dvou dnech lítých klání bylo o vítězích v obou kategoriích rozhodnuto. Slavnostní ceremoniál vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií a předání cen proběhlo za krásného pátečního počasí.

Nejlepšími výsledky se mohou pyšnit studenti základní školy T.G. Masaryka, z Lomnice nad Popelkou, kteří zvítězili v obou kategoriích. Tedy jak v I. kategorii 10-12 let, tak také ve II. kategorii 13-16 let.

Výsledky I. kategorie

  1. místo ZŠ T.G.M. Lomnice nad Popelkou
  2. místo ZŠ Košťálov
  3. místo ZŠ Chrastava

Výsledky II. kategorie

  1. místo ZŠ T.G.M. Lomnice nad Popelkou
  2. místo ZŠ Libštát
  3. místo ZŠ Purkyňova Frýdlant

Nejlepší týmy se svými výsledky kvalifikovali na republikové kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů“, které bude opět hostit Liberec ve dnech 18. - 20. června 2019.

Nezbývá než poděkovat organizátorům a pořadatelům celé akce, která si klade za cíl zvýšit povědomí dětí nejen o dopravní situaci na našich silnicích, ale rozšířit jejich vědomosti v souvislosti se znalostmi pravidel provozu na pozemních komunikacích, to vše formou zábavnou s prvky sportovního klání. Pochvala a poděkování patří především všem dětem - žákům základních škol, kteří předvedli své vynikající znalosti a podali výtečné sportovní výkony pod dohledem svých pedagogů.

 

11. června 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem