Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

„Konec dobrý, všechno dobré“

LIBEREC - Při přejezdu retardéru z automobilu vypadl hudební nástroj z 18. století. 

Čtvrtek 19. srpna se mílovými kroky blížil ke svému konci. Krátce před půlnocí projížděl libereckými Starými Pavlovicemi osobní automobil. S blížícím se přerodem na nový den si řidič malého osobáku uvědomoval, že čím dříve bude doma, tím více času mu po namáhavém dni zbude na blahodárný odpočinek. Ne, že by spěchal nebo, že by snad nerespektoval dopravní omezení. To vůbec ne. Ale zřejmě tak trošku polevil v ostražitosti, co do zabezpečení nákladového prostoru vozu. Možná něco přehlédl. Možná opomněl zkontrolovat, že páté dveře po naložení nákladu skutečně dovřel a možná, že i samotný zajišťovací mechanismus dveří nefungoval tak, jak by měl. A tak se stalo, že se na jednom z rychlostních retardérů vůz lehce zhoupl, dveře se náhle otevřely a z kufru vypadla část nákladu. Velmi specifická. Velmi drahá. Unikátní. Starobylý smyčcový nástroj v bezpečnostním přepravním obalu.
Nad rychlostí některých spoluobčanů a nad efektivitou jejich pohotového jednání lze mnohdy jen nevěřícně pokývat hlavou. Posádka, v té době jediného protijedoucího automobilu vidouc, že se za vozem u retardéru cosi kutálí, neváhala a bleskurychle zareagovala. Vozidlo zastavilo, vyběhl jeden z členů posádky a kufírek z vozovky hbitě sebral. Muž nasedl zpět do vozu a ten z místa spěšně odjel.
Samozřejmě, že nálezci měli v úmyslu nově nabytu věc odevzdat. Tak o tom alespoň při pozdější konfrontaci s policejní hlídkou hovořili. To však její majitel v danou chvíli nemohl tušit. O sledu událostí proto informoval policejní operační středisko. Naléhavost hovoru měla za následek okamžité vyslání policejní hlídky. Muži zákona vyrazili pátrat po osobním vozidle, jehož posádka nyní hudební nástroj, v ceně jednoho, možná i dvou nových osobních vozů, měla v držení. Vypátrat je bylo snadné, a to především díky skvělému popisu od samotného oznamovatele. Celá akce netrvala nikterak dlouho a šťastný majitel se s nástrojem z 18. století opět setkal během několika desítek minut. Zřejmě mu ještě zbylo i dostatek času na to, aby si odpočinul po namáhavém 19. srpnovém čtvrtku.

27. srpna 2021
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem