Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Hledáme svědky vážné dopravní nehody

LIBERECKO - Dopravní nehoda se stala 26. září 2019 kolem půl deváté hodiny večer na silnici I/35 ve směru z Liberce na Děčín. 

Liberečtí dopravní policisté šetří vážnou dopravní nehodu, o které jsme již informovali 27. září 2019. 

Ve čtvrtek 26. září 20109 kolem 20.20 projížděla 25letá řidička za volantem osobního vozidla značky BMW od Liberce do Děčína po rychlostní silnici I/35 a přitom nezvládla přejíždění  z levého do pravého pruhu, při kterém se bokem střetla s tahačem jízdní soupravy. Vlivem tohoto nárazu se BMW roztočilo, nabouralo do svodidel a nakonec zůstalo stát napříč komunikací před kamionem. Jen díky tomu, že 23letý šofér kamionu pohotově sešlápl brzdy, nedošlo k  fatálnímu následku a oba účastníci z nehody vyvázli bez zranění.

Tím ale řetězec událostí bohužel neskončil. K místu nehody  zhruba o 10 minut později přijel ve směru od Liberce 33letý řidič ve vozidle Audi, který nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, nestačil své auto dobrzdit a naboural do BMW. Přitom utrpěl těžké zranění 23letý řidič kamionu, účastník první nehody, který měl podle svědeckých výpovědí stát na rychlostní komunikaci a telefonovat. Druhá účastnice původní nehody, řidička BMW, narozdíl od něj čekala na příjezd policie v bezpečí za svodidly.

V souvislosti s touto událostí se dopravní policisté obracejí s žádostí o pomoc na případné svědky, kteří by mohli přispět k objektivnímu posouzení nehodového děje. Informace je možné policistům sdělit prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo přímo na Dopravní inspektorát policie Liberec na tel. čísla:   974 466 573  nebo  974 466 251.


8. 10. 2019
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem