Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Celorepubliková součinnostní akce

KRAJ/LIBEREC – V uplynulém týdnu proběhla v územní působnosti Libereckého kraje celorepubliková součinnostní akce Policie České republiky, Generálního ředitelství cel a Centra služeb pro silniční dopravu. 

Ve dnech 16. a 17. října dopravní policisté z Oddělení silničního dohledu kontrolovali dodržování hmotnostních limitů vozidel kategorie N1, prováděli nízkorychlostní kontrolní vážení vozidel ve spolupráci s Mobilní expertní jednotkou Centra služeb pro silniční dopravu.  V rámci dopravně bezpečnostní akce se také zaměřili na kontroly zavazadlových prostor vozidel, pátrání po osobách, pašování drog, nelegální migraci, ale také na používání povinného bezpečnostního pásu řidiči a spolujezdci.
Příslušníci Celní správy v rámci komplexnosti součinnostní akce kontrolovali dodržování podmínek přepravy výrobků podléhajících spotřební dani.

Při kontrolní činnosti policisté na stanovištích silnic I/13 a I/10 zjistili u jednoho ze zahraničních dopravců neověřený tachograf. Tento přestupek byl vyřešen oznámení správnímu orgánu a zároveň dopravci uložili kauci ve výši 10tisíc korun. Další z vozidel kategorie N2 bylo přetíženo o 76kilogramů, což muži zákona taktéž oznámili správnímu orgánu.

Celkově byly v průběhu součinnostní dopravní akce uděleny dvě pokuty příkazem v hodnotě 5tisíc korun, uložená kauce v hodnotě 10tisíc korun. Kontrolám složek a vážení neunikla více jak desítka vozidel.

Policisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje budou i nadále provádět nejen součinnostní akce s dalšími zainteresovanými složkami, ale i běžné dopravně bezpečnostní akce zaměřené na bezpečnost v silničním provozu. Jednou z priorit krajského ředitelství tak i nadále zůstává Bezpečnost na silnicích, povinnosti poutání řidičů i spolujezdců.

22. října 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem