Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Žádáme veřejnost o spolupráci

LIBEREC – Policisté z obvodního oddělení Liberec – centrum pátrají po muži, který svým svědectvím může napomoci objasnit trestněprávní jednání. 

AKTUALIZACE ze dne 13. července 2018

Jen den po zveřejnění policejní žádosti o spolupráci se na služebnu obvodního oddělení Liberec - centrum dostavil 35 letý cizinec. Policisty vykonávající službu informoval o tom, že se jeho podobizna objevila v médiích, a že jej policisté hledají. Informace se dozvěděl od svých známých, kteří jej poznali. Rozhodl se tedy policistům přihlásit, aby  vnesl do případu jasno. 
K tomu, že si vzal od směnárnice peníze navíc, se doznal.

Policisté děkují veřejnosti za spolupráci.

13. července 2018
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V pátek 1. června 2018, v rozmezí od 10:20 až 10:35 hodin, přišel do směnárny v centru Liberce dosud neznámý muž, aby si vyměnil zahraniční bankovky. Ve směnárně byl v tuto dobu i starší pán, který byl zrovna obsluhován. Jakmile směnárnice obchod zrealizovala, starší pán odešel a jeho místo zastoupil muž v modrém tričku. Se ženou za okénkem se domluvil na výměně valut. Směnárnice se však dopustila fatální chyby. Jakmile muži vydala pokladní doklad, začala z většího obnosu odpočítávat tolik peněz, kolik byl výsledek směny. Bohužel však zbylé bankovky muži předala. Jednalo se o částku téměř 40 tisíc korun. To však nebylo všechno. Odpočítanou, tedy skutečnou částku za výměnu, muži předala také. Ten i přesto, že si byl dle svých reakcí pravděpodobně vědom toho, že obdržel mnohem více bankovek v nominální hodnotě 2 tisíce korun, než kolik jich mělo ve skutečnosti být, letmo jimi zalistoval a ponechal si je. O několik okamžiků později si vzal i další obnos, který mu směnárnice vydala. Ten, který mu skutečně náležel.
S hotovostí takřka pětkrát vyšší pak muž odešel, aniž by směnárnici na chybu upozornil a peníze, které mu nepatřily, vrátil.

Vyšetřující policisté předpokládají, že spolu s mužem byla ve směnárně nebo bezprostředně před směnárnou další dospělá osoba. Mohlo se jednat o někoho z mužových rodinných příslušníků či o osobu blízkou, neboť v době prováděné směny hotovosti se kolem muže pohybovalo nezletilé dítě, které do obchodu přišlo z ulice.  

Žádáme případné svědky, kteří se v uvedenou dobu pohybovali ulicí Revoluční v Liberci a znají muže ze záznamu a fotografií, nechť se se svým svědectvím dostaví na obvodní oddělení policie Liberec – centrum,  informace případně oznámí prostřednictvím tel.: 974 467 100 nebo takovéto informace sdělí na bezplatné telefonní lince 158.
Zároveň žádáme spoluobčany, aby se policistům ozvali stejným způsobem v případě, že muže na záběrech poznají, či mají-li povědomí o jeho současném výskytu.
Veškeré informace mohou být policistům zásadním způsobem nápomocny k objasnění případu a jeho objektivnímu posouzení.

Policisté zahájili ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod.
 

12. července 2018
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem