Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Uzavření silnice z Tanvaldu do Harrachova pro nákladní vozidla

JABLONECKO/SEMILSKO – Zítra dopoledne v 9.00 hodin bude z důvodu nepříznivého počasí pro nákladní dopravu uzavřena silnice č. I/10 v úseku z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem. 

AKTUALIZACE ze dne 24. 11 2023:

Na základě rozdílu mezi předpovědí počasí a skutečnému stavu v noci na dnešek i celkovému poklesu očekávaných srážek byla uvedená plánovaná uzavírka zrušena.

nprap. Damar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

_________________________________________________________________________________________________________________

Zítra 24. 11. 2023 v 9.00 hodin bude z důvodu předpokládaného nepříznivého počasí uzavřen provoz na silnici č. I/10 v úseku z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny s výjimkou autobusů.
 
Tato uzavírka bude předběžně platit do soboty 24. 11. 2023 do 18.00 hodin. V případě změny vývoje počasí bude operativně doba dopravního omezení změněna.Otevření úseku pro nákladní dopravu bude tedy závislé na aktuálním stavu vozovky. Informace o aktuální sjízdnosti v uvedené lokalitě naleznete zde.

V návaznosti na tuto skutečnost bylo aktivováno veškeré dopravní značení s uvedeným omezením a na jeho dodržování budou dohlížet policisté ve spolupráci se strážníky Městské policie v Tanvaldě.

Doporučená alternativní trasa pro nákladní vozidla nad 3,5 tun je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici č. I/35. Tímto apelujeme na řidiče nákladních vozidel, aby v době uzavírky využili uvedenou trasu a nepokoušeli se projet uzavřeným úsekem.

Všichni řidiči by měli být připraveni na náhlou změnu počasí a přizpůsobit tomu způsob jízdy. Doporučujeme kvalitní zimní výbavu (zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku), při cestách do hor dostatek pohonných hmot, sněhové řetězy, lopatu atd.


23. 11. 2023
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem