Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Zebra se za Tebe nerozhlédne - vyhodnocení

KRAJ VYSOČINA: Policisté na Vysočině se zaměřili na děti u přechodů 

Krajské ředitelství policie kraje Vysočina se již po dvanácté zapojilo do celorepublikového projektu „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“, jehož cílem je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu tak, aby si osvojili dodržování základních pravidel bezpečného přecházení vozovky. Projekt má již řadu let stejný a jasný cíl, a to upozornit zejména děti na zásady bezpečného chování při pohybu na pozemních komunikacích a při přecházení vozovky.

Na Krajském ředitelství policie kraje Vysočina projekt probíhal od pondělí 3. září do pátku 7. září. Akce probíhala souběžně na všech územních odborech a zapojil se do ní maximální počet policistů. Na vytipovaných přechodech pro chodce v blízkosti školských zařízení s větším výskytem chodců policisté dohlíželi především na předškolní a školní děti a radili jim, jak mají správně používat přechod pro chodce. Za správné chování na přechodu či za správné zodpovězení otázky týkající se problematiky chodců v silničním provozu, dostaly děti od policistů malý dárek s dopravní tématikou.

Při preventivní akci policisté společně s BESIPem, který byl do projektu také zapojen, oslovili na tisícovku mladých chodců, kteří se po dvouměsíčním prázdninovém období vraceli zpět do školních lavic.

nprap. David Linhart, vrchní inspektor

10. září 2018

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem