Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Výrobce drog skončil za mřížemi

TŘEBÍČSKO: Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu 

Kriminalisté dopadli muže, který vyráběl a distribuoval pervitin. Drogy prodával na Třebíčsku a také Jihlavsku. Jeho trestnou činnost ukončili kriminalisté tento týden, podezřelého muže zadrželi a zahájili jeho trestní stíhání, obviněn byl ze zvlášť závažného zločinu. Při prohlídce garáže kriminalisté zajistili předměty a chemikálie určené k výrobě drog.

Za dopadením čtyřiatřicetiletého muže z Jihlavska stojí výborné operativní šetření třebíčských kriminalistů. Muže důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi policisté v úterý 29. září ve večerních hodinách v Třebíči, kde muž v současné době bydlel. Zadrženého muže odvezli na oddělení policie, kde byl umístěn do policejní cely. Kriminalisté provedli prohlídku garáže a přilehlé zahrady, zajistili předměty a chemikálie určené k výrobě drogy, kdy se jednalo o varnu pervitinu. Zajištěné věci budou podrobeny odbornému zkoumání. 

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Čtyřiatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekla npor. Mgr. Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný muž je opakovaně soudně trestaný recidivista, soudně trestán byl v minulosti také za drogovou trestnou činnost. Odsouzen byl i k trestu odnětí svobody, který si odpykal vloni v létě. Netrvalo ale dlouho, co opustil brány věznice, a opět se začal dopouštět další trestné činnosti. Sám je uživatelem drog.

Osmatřicetiletý muž byl obviněn z toho, že vyráběl a poskytoval dalším lidem pervitin. Opatřil si předměty a chemikálie určené k výrobě drog a ty přechovával v garáži. Přibližně od loňského podzimu distribuoval dalším lidem pervitin. Drogu poskytoval zájemcům na různých místech v Třebíči, na Třešťsku a dalších místech.

Případ kriminalisté dále vyšetřují, muž je stíhán na svobodě. Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

2. října 2020

vytisknout  e-mailem