Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Objasněná krádež telefonu

PELHŘIMOVSKO: Humpolečtí policisté pachatele dopadli následující den 

Výsledkem prvotřídní spolupráce policistů z obvodního oddělení v Humpolci a pelhřimovských kriminalistů je dopadení muže, který v Humpolci okradl nezletilou dívku o mobilní telefon. Následující den po krádeži policisté z obvodního oddělení zadrželi jednadvacetiletého muže, proti němuž kriminalisté následně zahájili trestní stíhání, a muž byl obviněn ze spáchání zločinu. Vzhledem k tomu, že se trestné činnosti dopustil v době, kdy je na území republiky vyhlášen nouzový stav, hrozí mu tak přísnější postih.

Muž je obviněný z toho, že v neděli 15. listopadu kolem půl páté večer oslovil na Dolním náměstí v Humpolci nezletilou dívku, které se dotázal, zda má u sebe mobilní telefon a kolik je hodin. V momentě, kdy dívka vytáhla z kapsy telefon v hodnotě kolem jedenácti tisíc korun, muž jí ho vytrhl z ruky a utekl.

Policisté na místě činu provedli ohledání, šetření a vše zadokumentovali. Případ začali prověřovat a výsledek intenzivního pátrání po pachateli na sebe nenechal dlouho čekat. Následující den, tedy v pondělí 16. listopadu v dopoledních hodinách, zadrželi v Humpolci podezřelého muže. Odcizený telefon policisté z obvodního oddělení zajistili. Na základě získaných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání muže. „Jednadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zločinu krádeže, za což mu nyní hrozí až osmiletý trest odnětí svobody“, uvedl npor. Mgr. Pavel Nováček, vedoucí oddělení obecné kriminality

Obviněný muž je trestně stíhaný na svobodě a případ policisté nadále vyšetřují.

por. Mgr. Stanislava Rázlová, komisař

19. listopadu 2020

vytisknout  e-mailem