Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kriminalisté dopadli distributora marihuany

TŘEBÍČSKO: Muž byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů 

Kriminalisté dopadli muže, který v Třebíči distribuoval marihuanu. Drogu od něho získávali mladí lidé, mezi nimiž byl i mladistvý hoch. Dvacetiletého muže kriminalisté zadrželi, při domovní prohlídce v bytě, kde žije, zajistili marihuanu. Za drogovou trestnou činnost byl v minulosti již soudně trestán. Zadržený muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu a přečinu.

Kriminalisté dopadli distributora marihuany na začátku tohoto týdne. V pondělí 4. června muže důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi v časných ranních hodinách v bytě v Třebíči, kde v současné době bydlí. Zadržený muž byl umístěn do policejní cely. Kriminalisté provedli v bytě domovní prohlídku, při které zajistili mimo jiné konopí a usušenou marihuanu. Rostlinná hmota byla odeslána na odborné policejní pracoviště k provedení expertízy.  

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání dvacetiletého muže z Třebíče. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ řekla npor. Mgr. Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality. Jak dále dodala, dvacetiletý muž byl již v minulosti za drogovou trestnou činnost soudně trestán, na konci roku 2016 byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do letošního jara. Sám je uživatelem drog.

Dvacetiletý muž je obviněn z toho, že distribuoval dalším lidem marihuanu. Drogu prodával nebo ji poskytoval zdarma. Odběratelé byli mladí lidé ve věku kolem dvaceti let, byl mezi nimi i hoch, kterému ještě nebylo ani osmnáct let. Marihuanu jim obviněný muž poskytl na různých místech města Třebíč v desítkách případů. Drogové trestné činnosti se dopouštěl i v období, kdy byl ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody, který mu byl uložen soudem za předchozí trestnou činnost na úseku drog. Dále je dvacetiletý muž obviněn ještě z toho, že přechovával v bytě, kde žije, marihuanu, tu kriminalisté nalezli a zajistili při domovní prohlídce.

Po provedení všech nezbytných procesních úkonů byl obviněný muž ze zadržení propuštěn a dále je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Za drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na deset let. 

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

7. června 2018

vytisknout  e-mailem