Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Distributora drog kriminalisté zadrželi

PELHŘIMOVSKO: Muž byl již v minulosti soudně trestán 

Na základě vlastní operativní činnosti kriminalisté dopadli muže, který distribuoval drogy na Pelhřimovsku. Zadrženým v souvislosti s touto trestnou činností je třiatřicetiletý muž, který byl obviněn z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněný muž byl již v minulosti několikrát soudně trestaný.

Třiatřicetiletého muže kriminalisté zadrželi v polovině února na území města Pelhřimov. Muž je obviněn z toho, že v době od konce roku 2017 do konce letošního ledna v několika desítkách případů poskytl na různých místech na Pelhřimovsku dalším osobám marihuanu a pervitin. Ve většině případů za drogy inkasoval finanční hotovost. V některých případech je dalším osobám poskytl zdarma nebo jako protislužbu. „Zahájili jsme trestní stíhání třiatřicetiletého muže z Pelhřimovska, který byl obviněn z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy“, uvedl npor. Mgr. Bc. Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž byl již v minulosti několikrát soudně trestán, a to zejména pro majetkovou a drogovou trestnou činnost, kdy mu byl opakovaně uložen podmíněný trest odnětí svobody.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za uvedenou trestnou činnost třiatřicetiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

28. února 2019

vytisknout  e-mailem