Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kamion se převrátil na bok

KRAJ VYSOČINA - Řidiči osobního auta údajně selhaly brzdy 

Policisté z Dálničního oddělení ve Velkém Beranově vyšetřují příčiny dopravní nehody, ke které došlo v úterý 19. dubna v 10.50 hodin na 116. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno.
 
Řidič osobního vozidla jedoucí v levém jízdním pruhu dojel vozidla před sebou, a proto chtěl zpomalit. Řidič ve své výpovědi uvedl, že několikrát promáčkl brzdový pedál, ale vozidlo nebrzdilo, proto zatáhl za ruční brzdu, aby zabránil střetu s vozidlem před ním. Osobní auto dostalo smyk a zadní část vozidla se rozkmitala. Auto se stalo neovladatelným a narazilo pravou přední částí do nákladní soupravy složené z tahače a návěsu. Soupravu řídil cizí státní příslušník. Osobní vozidlo narazilo do nákladní soupravy v místě, kde končí tahač. Tento náraz rozpohyboval nákladní soupravu, která přejela z pravého jízdního pruhu přes krajnici do travnaté meze, kde se převrátila na levý bok. Osobní vozidlo zůstalo po střetu s nákladní soupravou stát na dálničním tělese. Vozidla byla po dopravní nehodě nepojízdná a osobní vozidlo tvořilo překážku v silničním provozu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Dechová zkouška u obou řidičů byla negativní. Hmotná škoda na obou vozidlech dosáhla částky 570 000 korun.
 
Vyproštění nákladní soupravy zajistila specializovaná firma. V místě byla na několik hodin omezena doprava pouze na průjezd jedním jízdním pruhem. Policisté na místě provoz usměrňovali a za místem nehody se tvořily kolony, které dosahovaly délky až čtyř kilometrů. 
 
Řidič osobního vozidla na místě dopravní nehody uplatňoval technickou závadu, proto byl na místo přizván soudní znalec z oboru dopravních nehod, který na základě prozkoumání poškozeného vozidla, brzdové soustavy a dalšího příslušenství vyhotoví znalecký posudek k uvedené technické závadě na vozidle. Teprve poté bude možné určit příčinu nehody a míru zavinění.
 
mjr. JUDr. Dana Čírtková, vrchní komisař
20. duben 2011
 

vytisknout  e-mailem