Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Domácí násilí

SOKOLOV - Násilník byl vykázán  

Večer dne 19.12.2012  byla hlídka policie vyslána do bytu na Sokolovsku, kde mělo dojít   k napadení ženy partnerem. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že muž, který měl ženu napadat odjel autem, aby si koupil další alkohol. 
Policisté  ověřili oznámení u poškozené a než odjeli,  zaregistrovali přijíždějící neosvětlené vozidlo. Jakmile  řidič  spatřil policejní hlídku, ihned otočil a začal ujíždět zpět směrem na Chodov. Hlídka pronásledovala ujíždějící vozidlo a se zapnutým světelným a zvukovým výstražným znamením a nápisem STOP se snažila ujíždějící vozidlo zastavit. Řidič vozidla na znamení nereagoval, nakonec ale  zastavil, až po 400 metrech před koncem obce Chranišov. Přes výzvu policistů, aby z vozidla vystoupil  a prokázal  svoji totožnost,  zůstal sedět na sedadle řidiče a  s hlídkou nekomunikoval, na jejich výzvy nereagoval. Policisté, aby dostali řidiče z vozidla, museli použít donucovacích prostředků. Řidič se aktivně bránil  a vzpíral se, na opakovanou výzvu, aby prokázal svoji totožnost jen uvedl, že  u sebe nemá žádné doklady. Z jeho dechu byl cítit silný pach alkoholu a jeho chování nasvědčovalo, že je muž opilý. Přesto se muž odmítl podrobit dechové zkoušce na alkohol. Policisté zjistili totožnost muže lustrací a poté ho  převezli k  umístění na PAZS. Ani s lékařem  nespolupracoval.  
Následující den, po vystřízlivění , policisté rozhodli o vykázání jeho osoby z domu a jeho bezprostředního okolí do vzdálenosti 20 m. Provedeným šetřením zjistili skutečnosti, které svědčí o opakovaných slovních i fyzických útocích z jeho strany proti poškozené – jeho družce. Útoky muže  jsou dlouhodobého charakteru a jejich intenzita vzrůstá. Svoji družku napadal vždy pod vlivem alkoholu a před zraky nezletilých dětí ve společné domácnosti.
 
por.PhDr.Papežová Zdeňka
20.12.2012

vytisknout  e-mailem