Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Vozidla terčem zlodějů

TRUTNOVSKO - Žádáme občany o spolupráci 

V pondělí ráno 2. 7. 2012 se na královédvorské policisty obrátil s žádostí o pomoc dvaapadesátiletý muž, který místním mužům zákona oznámil krádež motorového vozidla. Policejní hlídka provedeným šetřením zjistila, že dosud neznámý zloděj z volně přístupného parkoviště v ulici 5. května odcizil několik minut před šestou hodinou ranní zaparkované osobní motorové vozidlo značky Opel Vectra. Jednalo se o automobil, který měl modrou metalickou barvu a byl označen registrační značkou 2H2 9565. Majitel dopravního prostředku vyčíslil škodu na částku převyšující 70 tisíc korun. Za přečin neoprávněné užívání cizí věci hrozí nenechavci trest odnětí svobody až na dva roky.
Druhé vozidlo, po kterém vyhlásili pátrání trutnovští policisté, zmizelo z volně přístupného parkoviště v průběhu minulého týdne v Horním Starém Městě ve Sněženkové ulici. V tomto případě se jedná o osobní motorové vozidlo značky Mazda 626, bílé barvy, bez přidělené registrační značky. Poškozený vyčíslil škodu na necelých 17 tisíc korun. Za přečin neoprávněné užívání cizí věci hrozí nenechavci trest odnětí svobody až na dva roky. 
Místní policisté se svými kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování po nenechavcích a odcizených automobilech intenzivně pátrají.
Policie České republiky žádá všechny občany, kteří by mohli k uvedeným krádežím či pohybu shora popisovaných vozidel uvést jakoukoliv informaci, nechť ihned kontaktují policejní oddělení ve Dvoře Králové nad Labem a Trutnově, či přímo bezplatnou telefonní linku 158. Děkujeme.
nprap. Bc. Udo Ertner
3. 7. 2012
 

vytisknout  e-mailem