Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Řidič srazil chodce

RYCHNOVSKO - Místo pomoci ujel 

Případ neskutečné lhostejnosti, bezcitnosti a arogance šetří rychnovští policisté.
V neděli 15. ledna 2011 v 17:35 přecházel devětašedesátiletý muž silnici č. I/11 ve Vamberku. Komunikaci přecházel po vyznačeném přechodu pro chodce. Dosud nezjištěný řidič s nezjištěným osobním vozidlem jel po této silnici ve směru od kruhového objezdu k obci Rybná nad Zdobnicí. U přechodu pro chodce nezastavil a nedal muži, přecházejícím přes něj,  přednost. Chodce srazil na zem a bez zastavení z místa nehody okamžitě ujel, aniž by zraněnému poskytl první pomoc a přivolal záchranáře. Sražený muž byl posléze rychlou záchrannou službou transportován do rychnovské nemocnice, kde s těžkým zraněním zůstal hospitalizován. Provedená dechová zkouška byla u chodce negativní.
Po doposud neznámém řidiči, který nezastavil a z místa dopravní nehody ujel, rychnovští policisté pátrají. Pachatel je podezřelý z přečinů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za které mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Policisté žádají případné svědky této dopravní nehody, aby jakékoliv informace k případu sdělili na bezplatnou linku 158.

por. Mgr. Alena Kacálková
16. ledna 2011 v 13:30

vytisknout  e-mailem