Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

(NE) BEZPEČNOST V SILNIČNÍM PROVOZU

KRAJ: Policisté opět upozorňovali chodce. 

Policisté se znovu zaměřili na chodce. Od začátku roku na jihu Moravy evidují 6 tragických nehod, při kterých zemřeli chodci.  Jen za měsíc leden vyšetřovali policisté 35 dopravních nehod s účastí chodců, z toho 5 srážku nepřežilo. Proto policisté spojili síly i Besipem a Odborem dopravy Magistrátu města Brna a opět upozorňovali chodce na možná rizika. Tentokrát ve středu města Brna na Moravském náměstí, kde v policejním vozidle pouštěli kolemjdoucím dopravní nehody a neukázněné chodce.

Chodci a cyklisté jsou nejzranitelnější účastníci v silničním provozu a měli by více myslet na svoji bezpečnost a zvýšit svoji viditelnost na silnicích a to NEJEN mimo obec.  Správně umístěný reflexní prvek poskytne řidiči dostatečný čas na reakci, je vidět až na 200 metrů.

POZOR!  Bez uší neslyšíš, bez očí nevidíš…. Mobilní telefon v ruce, sluchátka na uších vás mohou stát i život. Na přechod pro chodce a na silnici vstupujte vždy po řádném rozhlédnutí a nezapomínejte také na to, že kapuce na hlavě zužuje zorný úhel.

nprap. Petra Hrůzová , 5. února 2020

vytisknout  e-mailem