Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Oddělení jízdní policie v novém

KRAJ: Ke zrekonstruované budově přibylo i nové vozidlo. 

Jízdní policie v Brně vznikla v roce 1993, letos tedy slaví 20. výročí svého založení. Během této doby zasahovali policisté na koních u desítek fotbalových utkání, demonstrací a velkých dopravně bezpečnostních akcí (např. Grand Prix). Mimo to denně provádí hlídkovou činnost ve špatně přístupných chatových oblastech po celé jižní Moravě i parcích v centru města Brna. Koně jsou cvičení tak, aby zvládli i rušivé jevy – neměly by je vyděsit dýmovnice, výbušniny, střelba, ani provoz městské hromadné dopravy. Policisté na koních pátrají také po pohřešovaných lidech - díky vyvýšenému výhledu má policista z koně lepší rozhled po terénu a v rojnicích tak mohou být větší rozestupy. Policisté se služebními koňmi za sebou mají i řadu sportovních úspěchů v domácích a mezinárodních soutěžích.

V současné době je na jihomoravském Oddělení jízdní policie celkem čtrnáct služebních koní. K jejich přepravě na opatření nejen na jižní Moravě, ale i ostatních částech republiky, bude sloužit i nové vozidlo Nissan Pathfinder, které policistům jízdní policie dnes předal krajský ředitel plk. Ing. Leoš Tržil. Zároveň jim také symbolicky předal k užívání nově zrekonstruovanou a zkolaudovanou budovu. Rekonstrukce objektu jízdní policie byla zahájena v prosinci 2012 a dokončena v létě 2013.

  • Celkové náklady se vyšplhaly na 4 627 000,-korun, v rámci rekonstrukce byly realizovány následující úpravy: zajištění statiky objektu zesílením stropních konstrukcí, úprava dispozičního řešení objektu, nové podlahy, výměna a rozšíření rozvodů vody, kanalizace, elektroinstalace, doplnění slaboproudých rozvodů sdělovacích, nové sociální zařízení včetně obkladů, dlažeb, vzduchotechniky a výměna dveří, oken, zateplení objektu.
  • Cílem rekonstrukce bylo zlepšit pracovní podmínky policistů a zaměstnanců Oddělení jízdní policie. Objekt byl před rekonstrukcí dlouhodobě ve špatném stavu, z hygienického hlediska nesplňoval základní předpoklady pro užívání.

     

mjr. Petra Vedrová, 3. 9. 2013 

Odkazy do noveho okna

hipologie_před_reko

hipologie_před_reko 

Detailní náhled

hipologie_zrekonstruovaná

hipologie_zrekonstruovaná 

Detailní náhled

hipologie1

hipologie1 

Detailní náhled

hipologie2

hipologie2 

Detailní náhled

hipologie3

hipologie3 

Detailní náhled

hipologie4

hipologie4 

Detailní náhled

hipologie5

hipologie5 

Detailní náhled

hipologie6

hipologie6 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem