Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Dušičky

KRAJ: Hladký průběh uctění Památky zesnulých budou zajišťovat dopravní i pořádkoví policisté 

Pomalu se blíží den, kdy vzpomínají pozůstalí na své zemřelé příbuzné a přátele. S uctěním Památky zesnulých bohužel často souvisí i nárůst majetkové trestné činnosti či komplikace v dopravě. Na tzv. dušičkové období se každoročně připravují i jihomoravští policisté. Hlavní komplikací bývá  zvýšený provoz a pohyb svátečních řidičů na silnicích. Z tohoto důvodu bude posílen výkon služby dopravních policistů, kteří se budou maximálně snažit zajišťovat bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to hlavně v okolí velkých hřbitovů. Řidiče žádáme o trpělivost a ohleduplnost vůči ostatním účastníkům silničního provozu a současně, aby plně respektovali pokynů policejních hlídek.

Dopravní policisté připomínají především starším občanům, kteří s vozidlem nejezdí každodenně, aby nezapomněli, že řidiči starší 65 let musí při silniční kontrole předložit doklad o zdravotní způsobilosti.

Posíleny budou i hlídky pořádkové služby, které se zaměří zejména na bezpečnost na hřbitovech, kde nezřídka dochází ke krádežím ať už kapesním, tak i odložených věcí. Z hrobů mizí nejčastěji okrasné svíčky, věnce, umělé květiny adalší výzdoba, vše co lze snadno a rychle zpeněžit. Mnoho lidí neumí policistům vůbec popsat, co jim bylo z hrobu odcizeno. Občanům proto doporučujeme, aby si své hroby vyfotografovali. 

Při pohybu po areálu hřbitova by návštěvníci měli být obezřetní a hlídat si své osobní věci. V žádném případě není vhodné odkládat si kabelky s cennostmi a nechávat je bez dozoru. Policisté neopomenou monitorovat také přilehlá parkoviště, aby eliminovali případné krádeže věcí ze zaparkovaných vozidel, ale upozorňujeme návštěvníky, aby se drželi hesla "Auto není trezor!" a nenechávali ve svých vozech cennosti.

nprap. Petra Hrůzová

30. října 2019 

vytisknout  e-mailem