Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Policejní perličky

Jihočeští policisté připravili k Silvestru několik zábavných příhod z letošního roku. 

Rok 2020 je skoro na svém konci a jak je již tradicí, připravili si jihočeští policisté na závěr roku několik silvestrovských perliček ze služby.

V září volal na linku 158 občan s tím, že mu po zahradě chodí dva býci, asi utekli z nedaleké pastviny, on je v domě, má otevřená okna a býků se bojí. Než stačili policisté přijet na místo, oznamovatel opět zavolal a upřesnil situaci, býci jsou již pryč, nezaváhal však a radil policistům, aby je s pomocí základů stopování sledovali. Na postup podle známého stopaře Vinnetoua nedošlo, býci se vrátili včas zpět na pastviny. 

Opět v září volal na policejní linku občan s tím, že na sídlišti ve Čtyřech Dvorech jsou velbloudi a žerou stromy. Policisté předpokládali, že volá nějaký uživatel drog, ale nakonec zjistili, že pracovníci cirkusu, který v Českých Budějovicích hostoval, skutečně vzali pět velbloudů na pastvu.

V červnu pak volala žena, že sedí na dvoře u svého domu a z lesa u Potočné jasně slyšela ženský křik plný strachu. Policisté ihned vyrazili oznámení prověřit, byla už noc a křičící žena mohla být někým napadena.  Na místě následně zjistili, když jim oznamovatelka upřesnila směr, že v lese probíhá stezka odvahy a ti bojácnější si občas křikem dodávají sílu.  

V březnu se z Prahy na jihočeské policejní operační středisko dovolala žena, která požadovala policejní zákrok. V bytě jí totiž řádí syn, má nějaký záchvat a rozbijí věci a ona si s ním neví rady. Po několika dalších větách policisté zjistili, že nejde o žádného agresivního opilce, synovi je osm let a matka si s ním neví rady. Policisté ženě poradili, asi uhádnete co…

V únoru volala žena z Prachatic, že sousedé v domě kouří „trávu“ v takovém rozsahu, že je kouře a smradu plná chodba. Také se bojí, aby skutečně nehořelo. Na místě pak policisté v označeném bytě našli jen nájemníka Václava s hrncem pekelně připálených brambor.

V lednu oznámila na linku policie po půlnoci starší žena, že jí chlapi ukradli truhlu. Oznámení znělo jako začátek Ostrova pokladů zvlášť, když doplnila, že chlapi přijeli do bytu lodí. Truhla byla v obýváku, ona je honit nemůže, protože má železná kolena. Naštěstí řekla i své jméno a adresu, policisté tak mohli ženě přivolat lékařskou pomoc…

V červenci oznámila žena z Tábora, že za bazénem vidí hustý bílý kouř a že tam hoří. Policisté ihned vyrozuměli hasiče. Hlášení hasičů z místa pak bylo strohé. Nic nehoří, je to pára na Jordánem J.

mjr. Mgr. Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

29. prosince 2020

vytisknout  e-mailem