Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, Kancelář ředitele

Žadatel si podal žádost dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve které se domáhal poskytnutí následujících informací. 1) kolik bylo v souvislosti s demonstracemi v Praze dne 24. 2. 2023 a 11. 3. 2023 podáno oznámení o výskytu nacistických, banderovských či jiných zakázaných symbolů 2) zda byla v této souvislosti podána trestní oznámení na ministra vnitra nebo na některého z policistů 3) kolik bylo podáno trestních oznámení na starostu Městské části Praha Řeporyje a to v souvislosti s jeho veřejně prezentovanými nenávistnými výroky, ve kterých vyzývá mimo jiné k fyzické likvidaci českých žen a dětí. 

Žadateli byly poskytnuty následující informace.
ad 1) oznámeních bylo evidováno ke dni 4. 5. 2023 šest, ve třech případech byly oznámení postoupeny Národní centrále proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě (dále jen NCTEKK)
ad 2) ve vztahu k policistům povinného subjektu není ke dni 29. 4. 2023 známo Odboru vnitřní kontroly povinného subjektu žádné takové podání, nicméně věcně příslušným policejním orgánem ve vtahu k příslušníkům bezpečnostních sborů je Generální inspekce bezpečnostních sborů; žádost o informace ve vztahu k uváděné osobě byla v této části postoupena NCTEKK k samostatnému vyřízení;
ad 3) bylo vydáno samostatné rozhodnutí o odmítnutí.

vytisknout  e-mailem