Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Tiskový servis ze dne 2. 8. 2018

PROSTĚJOV - Zpravodajství za ÚO Prostějov 

Dopravní nehoda se smrtelným zraněním cyklisty - dodatek

Příčina, okolnosti a míra zavinění této tragické události jsou nadále v šetření. Oba cyklisté byli muži ve věku 50 let. U zemřelého byla nařízena soudní pitva, u druhého byl nařízen odběr krve. Na místě byl přítomen soudní znalec z oboru silniční dopravy. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 80 000 Kč. V souvislosti s nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Po dobu šetření byla komunikace zcela uzavřena, byl prováděn odklon dopravy a zcela zprůjezdněna byla v 17:30 hodin.

Pachatel odhalen

Opakovaně páchal majetkovou trestnou činnost na Prostějovsku 37letý muž. Včera mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestného činu krádež, kterého se dopustil v obci Želeč.
Dne 11. června v odpoledních hodinách, společně s další osobou, odstranil zámek na vstupní bráně a dostal se do areálu firmy. V ní odcizili 10 kusů plechové střešní krytiny. O týden později se vydal na stejné místo a totožným způsobem se dostal dovnitř, kde ukradl dalších 15 kusů krytiny. Celkovou škodu si poškozená firma vyčíslila na 13 600 Kč. Za trestný čin krádeže mu dle trestního zákoníku hrozí trest vyšší a to odnětí svobody až na tři roky, protože byl za stejné protiprávní jednání v posledních třech letech odsouzen.

Orientační test na drogy byl pozitivní

Včera hodinu po půlnoci kontrolovala policejní hlídka 25letou řidičku osobního vozidla Audi A3 v Prostějově na ulici Brněnská. Po běžné kontrole dokladů byla vyzvána k provedení dechové zkoušky na alkohol, která byla negativní. Policisté přistoupili i k provedení orientačního testu na jiné návykové látky, který byl pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy. Řidička uvedla, že před pěti dny, v pátek, vykouřila skleněnku pervitinu. Lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu se odmítla podrobit. Na místě jí policisté zadrželi řidičské oprávnění a další jízdu jí zakázali.

por. Mgr. Miluše Zajícová
2. srpna 2018

Odkazy do noveho okna

DN Biskupice

DN Biskupice 

Detailní náhled

DN Biskupice

DN Biskupice 

Detailní náhled

DN Biskupice

DN Biskupice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem