Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Objasněná loupež

Policejní zprávy z Prostějovska 

 Objasněná loupež

V uplynulých dnech jsme vás informovali o loupeži v Prostějově na ulici Jungmanova, kdy neznámý pachatel pod pohrůžkou násilí donutil mladého muže, aby mu vydal mobilní telefon a peněženku s finanční hotovostí. Po celou dobu pachatel muži hrozil pod oděvem skrytou zbraní – tzv. nunčakem. Mladíkovi byla způsobena škoda ve výši 2.900,- Kč. Vše se odehrálo těsně po vánočních svátcích, 28.12.2009. Policistům ze služby kriminální policie a vyšetřování v Prostějově se podařilo pachatele dopadnout. Jedná se o muže (1985) slovenské státní příslušnosti, jenž byl dne 11.1.2010 kolem poledne zadržen v Prostějově a je důvodně podezřelý z výše uvedeného činu, který je kvalifikován jako trestný čin Loupež. Vzhledem k tomu, že podezřelý má již bohatou trestní minulost, jeho stíhání proběhne ve vazbě. Za tento trestný čin mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.


 

Krádež vloupáním do rodinného domu

Policisté z obvodního oddělení v Plumlově přijali oznámení o krádeži vloupáním do rodinného domu v obci Krumsín. Neznámý pachatel zde nezajištěným, pootevřeným oknem vnikl do spíže rodinného domku, ze které měl pak volný pohyb po všech místnostech. Z domu si odnesl uzeniny, masové konzervy a způsobil majitelce celkovou škodu ve výši 500,- Kč.


 

Krádež peněženky

Dosud neznámý pachatel v minulých dnech odcizil v Prostějově na ulici Lidická v Domově seniorů z neuzamčeného pokoje finanční hotovost důchodkyni (1934), která ji měla uloženou v dámské kabelce a tuto v nočním stolku. Pachatel si z pokoje odnesl peněženku, ve které byl obnos 10.650,- Kč s platební kartou.


 

Info o dopravních nehodách

V době od 8.1.2010 do 11.1.2010 došlo na Prostějovsku celkem ke třem ohlášeným dopravním nehodám bez zranění. Celková způsobená škoda činí 350 000,- Kč.


 

vytisknout  e-mailem