Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Krádež se jim nevyplatila

OLOMOUC - Byli zadrženi ještě téhož dne i s odcizenými koly. 

Kriminalisté oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Olomouc, v rámci preventivně bezpečnostní akce, která proběhla ve čtvrtek 11. 7. 2019 na teritoriu města Olomouce, a která byla zaměřena na odhalení a zadržení pachatelů majetkové trestné činnosti, zejména pachatelů krádeže jízdních kol a vloupání do sklepních prostor, objasnili a zadrželi pachatele krádeže dvou elektrokol, k níž došlo téhož dne, ve čtvrtek 11. 7. 2019, v odpoledních hodinách v Olomouci.

Oznámení o krádeži dvou elektrokol i s cyklistickými helmami, která byla uzamknuta lankovým zámkem ke stojanu na jízdní kola na Jeremenkově ulici v Olomouci, jsme přijali ve čtvrtek 11. 7. 2019, kolem tři čtvrtě na tři odpoledne. Škoda byla předběžně vyčíslena na 45 500 korun.  Kriminalisté ihned rozjeli pátrací akci. Na základě zjištěných informací a poznatků, především vyhodnocení kamerových záznamů zjistili, že se jednalo o dva muže, kteří i s odcizenými jízdními koly měli odcházet směrem k městské části Hodolany. Po pachatelích intenzivně pátrali. Na základě operativního šetření pak oba muže, odpovídající popisu pachatelů, i s jedním z odcizených jízdních kol, krátce před půl sedmé navečer, vypátrali a zadrželi v křižovatce ulic Příčná a Purkyňova, když oba jeli na jednom z odcizených jízdních kol i s jednou z odcizených cyklistických helem. Jak kriminalisté zjistili, tito dva muži stačili krátce předtím způsobit dopravní nehodu, když narazili na ulici Purkyňova do zaparkovaného vozidla. Nehodu si převzali přivolaní policisté dopravního inspektorátu Olomouc.

Následně kriminalisté zjistili jejich totožnost. Jednalo se o pětatřicetiletého muže z Moravskoslezského kraje a sedmatřicetiletého muže z Olomoucka. Oba se k odcizení jízdních kol i cyklistických helem doznali. Během šetření kriminalisté zjistili, že druhé z odcizených kol podezřelí odstavili u jednoho z domů na ulici U Panelárny v Olomouci, kde bylo také nalezeno a zajištěno.  Odcizené věci (dvě jízdní kola a cyklistická helma), které kriminalisté zajistili, byly vráceny jejich majitelce.

Oba muži jsou tak nyní podezřelí z trestného činu krádež, spáchaného formou spolupachatelství. Pětatřicetiletému muži, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Sedmatřicetiletému, v případě prokázání viny a odsouzení, trest odnětí svobody až na tři léta, neboť jak kriminalisté zjistili, v nedávné minulosti byl za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán.

por. Mgr. Irena Urbánková

16. července 2019

vytisknout  e-mailem