Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

KKC II.

Ukončení projektu "Kontaktní a koordinační centra II. – Krajské ředitelství Olomouckého kraje"  

 

 Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje ve dnech od 22. ledna do 24. ledna 2013 slavnostně zahájí provoz tří ze čtyř recepcí na policejních služebnách, které byly koncem roku 2012 zmodernizovány v rámci projektu Kontaktní a koordinační centra II. – Krajské ředitelství Olomouckého kraje. Jedná se o recepce na obvodním oddělení Olomouc IV, dále na obvodním oddělení Konice a Němčice nad Hanou. Čtvrtá a také poslední zrekonstruovaná recepce v rámci projektu a Olomouckého kraje je součástí obvodního oddělení Zlaté Hory.

 
Rozsáhlý projekt, který byl rozdělen na dvě etapy a spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu regionálního rozvoje, v rámci Integrovaného operačního programu – Služby v oblasti bezpečnosti, prevence a řešení rizik byl na Krajském ředitelství policie Olomouckého kraje ukončen v prosinci 2012.
 
Kontaktní a koordinační centra Policie ČR byl rozsáhlý projekt modernizace policejních služeben tak, aby vyhovovaly nejen veřejnosti, ale také aby se policejní služebny staly přirozeným centrem organizace v případě jakýchkoliv vážných a mimořádných událostí nebo živelných katastrof a fungovaly jako klíčový prvek Integrovaného záchranného systému.
 
Hlavním cílem celého projektu bylo zajištění podmínek pro nepřetržitou pohotovost, pro příjem ohlášení vzniku mimořádných událostí, jejich vyhodnocení a neodkladný zásah v místě mimořádné události a zajištění podmínek pro efektivní koordinaci při vzniku kalamitních situací.
 
K dnešnímu dni slouží zmodernizované prostředí nejen policistům, ale především občanům Olomouckého kraje již na14 policejních služebnách.
 
Samotná rekonstrukce policejních objektů probíhala několik měsíců. Budovy obvodních oddělení byly změněny nejen v reprezentativní místa, ale především v místa důvěry a bezpečí. Služebny jsou vybaveny veškerými moderními technologiemi, vybudován je bezbariérový přístup pro hendikepované obyvatele, sociální zázemí a rodiče s dětmi mají již možnost při čekání na vyřízení svých záležitostí využít dětského koutku.
 
Řídící orgán: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Zprostředkující subjekt: Centrum pro regionální rozvoj ČR
 
 
por. Mgr. Bc. Marie Štrbáková, DiS.
 

Fotogalerie

Nová recepce na OOP Olomouc IV
Nová recepce na OOP Konice
Nová recepce na OOP Němčice nad Hanou

Nová recepce na OOP Zlaté Hory

vytisknout  e-mailem