Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Dopravní nehody na Olomoucku

OLOMOUCKO - Při dvou se zranili lidé. 

V úterý 7. 8. 2018 kolem půl jedenácté dopoledne jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na ulici Olomoucká ve Velké Bystřici. Z průběžného šetření vyplývá, že 50letý řidič nákladního vozidla Mercedes si pravděpodobně řádně nezabezpečil převážený náklad (dřevěné brikety), které se mu při průjezdu pravotočivou zatáčkou sesunuly do strany. Tímto se vozidlo převrátilo na pravou stranu a narazilo do čtyř zaparkovaných vozidel – vozidla Hyundai Terracan, Škoda Octavia, Opel Astra a Suzuki. Ke zranění osob nedošlo. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou. Hmotná škoda je odhadována na předběžně 105 000 korun. Řidiči Mercedesu byla uložena pokuta v příkazním řízení.

Téhož dne, kolem 15:45 hod., došlo na komunikaci II/4468, ve směru ze Štarnova na Šternberk, k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Z prvotního šetření vyplývá, že ke střetu došlo v okamžiku, kdy osobní vozidlo Škoda Rapid, řízené 45letým řidičem, které jelo ve směru od Štarnova, odbočovalo vlevo, na polní cestu a v daný okamžik ho předjíždělo směrem vlevo osobní vozidlo VW Golf, které řídil 67letý řidič. Při nehodě došlo ke zranění tří spolujedoucích z osobního vozidla Škoda Rapid – dospělé osoby a dvou nezletilých dětí. Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Hmotná škoda je odhadována na 110 000 korun. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího šetření.

Další nehoda se stala kolem půl šesté večer, na komunikaci II/635, v katastru obce Bílá Lhota. Z provedeného šetření vyplývá, že 18letá řidička vozidla VW Golf, která jela ve směru od obce Měník směrem k obci Litovel, pravděpodobně v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobila rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky a přejela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím vozidlem Škoda Fabia, které řídila 31letá řidička. Při nehodě došlo ke zranění řidičky vozidla VW Golf. Alkohol byl u obou řidiček vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Hmotná škoda je odhadována na předběžně 70 000 korun – 50 000 korun na vozidle Škoda Fabia, 20 000 korun na vozidle VW Golf. 18leté řidičce byla uložena pokuta v příkazním řízení.

por. Mgr. Irena Urbánková

8. srpna 2018


 

vytisknout  e-mailem