Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Agresivní syn byl vykázán

KONICKO - Vlastní matce neubližoval poprvé. 

V neděli 10. června 2018 v podvečerních hodinách přijali policisté oznámení o incidentu v rodinném domě v obci na Konicku. Po příjezdu na místo zjistili, že pětačtyřicetiletý muž měl napadnout svou jednaosmdesátiletou matku. Záminkou k napadení měla být neochota matky mu na jeho přání ihned uvařit oběd. Když žena toto odmítla s odůvodněním, že je večer a žádný oběd vařit nebude, došlo k napadení. Nejprve verbálnímu, kdy matku počastoval velice vulgárními výrazy, a poté i fyzickému. S výhrůžkou, že ji stejně jednou zabije, ji dvakrát udeřil dlaní do tváře. Také na základě dřívějších událostí žena hrozbu pociťovala jako reálnou, a proto na místo přivolala policisty. Ti u agresora dechovou zkouškou naměřili hodnotu 3,6 ‰ alkoholu v dechu.

Útokům svého syna má žena čelit již delší dobu. Poprvé toto jednání však oznámila až v březnu tohoto roku, kdy jí svým útokem agresor způsobil zranění. Tento skutek policisté šetří pro podezření z přečinu ublížení na zdraví.

Na základě zjištěných skutečností se policisté v zájmu ochrany ohrožené osoby rozhodli agresora ze společné domácnosti na dobu deseti dní vykázat. Při nedělním incidentu nedošlo ke zranění osob, proto je muž podezřelý pouze z přestupku proti občanskému soužití.

por. Mgr. František Kořínek

11. června 2018

vytisknout  e-mailem