Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Krádež věcí z vozidla

Tábor - Opuštěná kabelka opět přilákala zloděje. (Hlasová schránka 974 238 116) 

O tom, že „Auto není trezor“, a že se v něm nevyplácí ponechávat cenné věci, se na vlastní kůži přesvědčila mladá žena z Táborska. Dne 22. února 2011 krátce před třetí hodinou odpolední zaparkovala řidička svůj vůz u Nového hřbitova v Táboře. Při opuštění automobilu však nedbala rad a varování ze strany policie a ve vozidle ponechala na sedadle kabelku s finanční hotovostí a osobními věcmi. Když se po krátké chvíli vrátila, zjistila, že si zloděj nenechal nabízenou příležitost ujít a kabelku po rozbití skleněné výplně dveří odcizil. Zloděj svým jednáním způsobil souhrnnou hmotnou škodu ve výši přesahující 7 000 korun. Případ šetří a po pachateli pátrají policisté místního obvodního oddělení.
Policisté neustále varují, že automobil není trezor, ale zatím řada z nás tento slogan nebere dostatečně vážně. Své věci si musí každý člověk chránit především sám a svým obezřetným chováním nedávat zlodějům příležitost.
 
Při předcházení krádeží věcí z vozidel je třeba dodržovat několik zásad:
  • Neponechávat ve vozidlech rezervní klíče ani doklady.
  • Neponechávat na viditelných místech (sedadla, odkládací plochy vozu), ale ani v zavazadlovém prostoru cenné věci, jako jsou peněženky, kabelky, aktovky, elektronika a podobně.
  • Před odchodem od vozidla zkontrolovat uzavření všech oken, zavazadlového prostoru a uzamčení dveří. Pokud je vozidlo vybaveno elektronickým bezpečnostním systémem, je důležité zkontrolovat jeho funkčnost.
  • V žádném případě neponechávat klíčky v zapalování ani při krátkodobém vzdálení se od vozidla.
  •  Při uklízení nákupu do zavazadlového prostoru nikdy neodkládat své osobní věci na přední sedadlo odemčeného vozidla. Vždy si je ponechat u sebe, i když je to nepohodlné.
V případě, že se občan setká s podezřelým chováním cizích osob u zaparkovaných vozidel, by neměl být netečný a měl by okamžitě kontaktovat policii na lince tísňového volání 158.
 
prap. Bc. Lenka Kozoňová   taorpcr@mvcr.cz
24. února 2011

vytisknout  e-mailem