Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zajímavý nález

NÁCHODSKO – Zbraňová amnestie má další úlovek. 

Při letošní zbraňové amnestie, která byla vyhlášena 30. ledna bylo v Královéhradeckém kraji zatím odevzdáno více jak 2 stovky zbraní, jelikož lhůta brzy vyprší, čísla v tomto týdnu rychle narůstají.

Toho využil i muž na Náchodsku, který donesl na odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál vojenskou munici v podobě rozbušek, třecího zapalovače, semtexu, permonexu, světlic a střeliva různé ráže, které našel při vyklízení pozůstalosti. Policisté nález konzultovali s pyrotechnikem, který rozhodl, že předmět přijede zajistit a odveze k odborné likvidaci.

Zbraňová amnestie končí posledního července. 

D O P O R U Č E N Í   P O L I  C I E  ČR:

Pokud občan najde střelnou zbraň, vojenskou munici a jiné předměty s neznámým obsahem, nedotýkejte se jich a oznamte nález na policii.
Neodbornou manipulací by mohlo dojít k výbuchu, výstřelu a zranění. K ohledání a zneškodnění podezřelého předmětu je oprávněn jen policejní pyrotechnik. Nalezené předměty mohou být ve špatném technickém stavu.
Na teritoriu Hradecka byl v minulosti nález munice na různých místech. Jednalo se i o dělostřelecké náboje, ruční granáty, zbraně a jinou munici.
Když přivoláte policisty k podezřelé věci a pyrotechnik zjistí, že nic nebezpečného neobsahuje, žádný trest vám nehrozí.

por. Mgr. Lucie Konečná
27.7.2021, 12:00 hod.

Odkazy do noveho okna

zbraňová amnestie

zbraňová amnestie 

Detailní náhled

zbraňová amnestie

zbraňová amnestie 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem