Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zadržení pachatele během necelé půl hodiny - AKTUALIZACE

HRADECKO - Muže schovávajícího se za keři vyčmuchal pes. 

AKTUALIZACE: Minulý týden jsme obviněnému muži rozšířili trestní stíhání o dalších 12 skutků. Navíc je obviněn z přečinů neoprávněné opatření platebního prostředku a poškození cizí věci. Muž měl odcizit 8 jízdních kol, 1 elektrokoloběžku, rum z prodejny, peněženku s platební kartou, s kterou zaplatil na benzince občerstvení. Jedno jízdní kolo se pokusil odcizit a dvě kola, která odcizil, si ukryl ve vedlejším vchodu. Dříve, než je stihl odvézt, se našla a mohla být vrácena majitelům. Všem poškozeným tak způsobil dohromady škodu za 70 tisíc korun. Poslední dvě krádeže spáchal v Pardubicích. Při poslední byl přistižen nájemníky domu, kteří přivolali policejní hlídku. Hlídka muže zadržela a předala hradeckým kriminalistům, kteří na něho z důvodu pokračování trestné činnosti podali podnět na uvalení vazby. Od pátečního dne je tak stíhán vazebně.

por. Iva Kormošová, 14.5.2024, 8.00
____________________________________________________________________________________________

V sobotu 6.4. krátce po 23. hodině jsme na lince 158 přijali oznámení o vniknutí neznámé osoby na soukromý pozemek jednoho rodinného domu v Malšovicích. Neznámý muž tam měl prohledat zahradní domek, ale jelikož byl majitelem vyrušen, nic neodcizil a z místa utekl. 
Operační důstojník na místo vyslal hlídku obvodního oddělení Hradec Králové 3 a psovoda se služebním psem Kimim, který po chvíli zachytil stopu pachatele. Po pár desítkách metrů a po necelé půl hodině od nahlášení muže schovaného za keři policisté nalezli, pomocí donucovacích prostředků zadrželi a převezli na služebnu, kde ho umístili do policejní cely.
Následným šetřením vyplynulo, že 27letý muž má od konce roku 2023 na svědomí 11 skutků krádeží, převážně v prodejnách drogerie či elektroniky. Za prsty mu měly uvíznout hlavně telefony a parfémy. Policisté mu také prokázali vniknutí do sklepní kóje, odkud odcizil jízdní kolo, oblečení, boty a starožitné mince. Právnickým i fyzickým osobám tak způsobil škodu za více než 40 tisíc korun.
Policisté z evidencí zjistili, že obviněný muž má v rejstříku trestů již 8 záznamů týkající se převážně majetkové trestné činnosti, kdy na konci listopadu loňského roku naposledy opustil brány vězení. Muže obvinili z přečinů krádež a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až 3leté vězení.

por. Iva Kormošová
9.4.2024, 9.00


 

vytisknout  e-mailem