Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

V den svých narozenin se znovu narodila

RYCHNOVSKO – Policisté jí pomáhali k návratu do života přístrojem AED a nepřímou srdeční masáží. 

Rychlá reakce policejní hlídky obvodního oddělení Kostelec nad Orlicí v minulých dnech znovu přispěla k záchraně lidského života. Opět se ukázalo, jako mnohokrát v minulosti, že vybavení policistů přístroji AED má smysl, neboť díky nim policisté, kteří se dostanou na místo události jako první, mohou kvalifikovaně poskytovat první pomoc. Pouhé čtyři minuty po přijetí oznámení o ženě na Rychnovsku, která náhle zkolabovala v den svých 50. narozenin, trvalo policistům dostat se na místo, kam dorazili současně s dalším pomáhajícím, tzv. first responderem, také z řad IZS. 

Když se po přelezení zavřené brány dostali do domu, okamžitě zahájili srdeční masáž a třemi výboji z přístroje AED se jim podařilo společně s first responderem obnovit základní funkce a udržet ženu při vědomí až do příjezdu záchranářů, kteří si ji převzali do své péče.

V případě, že potřebujete okamžitou pomoc, pamatujte na následující rady:
1. Uvědomte si o jakou událost se jedná, je potřeba poskytnout alespoň základní informace (jméno volajícího, co se stalo, kde se nacházíte, k jakému zranění došlo, případně nahlaste počet zraněných osob.). Pokud jste ve městě a nedokážete přesně říct, kde se nacházíte, nahlaste do telefonu třeba číslice na veřejném osvětlení. V přírodě vám zase mohou pomoci body záchrany, které jsou k vidění třeba na rozcestnících. Jsou to tabulky s jedinečným označením, podle kterého operátoři tísňových linek určí, kde přesně se nacházíte
2. Na univerzální linku 112 se dovoláte i bez signálu.
3. Ideální je stáhnout si aplikaci Záchranka, 
která vás lokalizuje, odešle SMS s vaší polohou na tísňovou linku a spojí vás se zdravotní záchrannou službou.
4. Pokud je to možné, je vždy lepší, když někdo z těch, kdo jsou přítomni události, jde policii a ostatním složkám naproti, usnadnit jim přístup a ukázat, kde se daná osoba nachází. 

por. Mgr. Lucie Konečná
9.2.2021, 10:30hod.

vytisknout  e-mailem