Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Recidivista zadržen

TRUTNOVSKO - Zřejmě chtěl založit kapelu, skončil však ve vězení. 

V květnu letošního roku úpičtí kriminalisté objasnili sérii vloupání, ke kterým došlo v Úpici a v Trutnově, když 30letý muž svým  protiprávní jednáním způsobil škodu dosahující téměř 300 tisíc korun.

Policisté muže poprvé zadrželi v polovině května a zahájili proti němu trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody a z přečinu poškození cizí věci. Obviněnému klademe za vinu, že vnikl do sklepa, odkud odcizil dvě jízdní kola v hodnotě 60 tisíc korun. O tři dny později se měl vloupat do zaparkovaného vozidla v Úpici, ze kterého odcizil pracovní nářadí v hodnotě 70 tisíc korun a v neposlední řadě měl ze zabezpečeného dvora u domu odcizit další 2 jízdní kola za 8 tisíc korun.  

Jelikož muž zřejmě nebral slova policistů vážně, hned po propuštění ze zadržení vyrazil na další „akci“ opět v Úpici. Vnikl do bytu, ze kterého odcizil trombon v hodnotě 15 tisíc korun. Možná s vizí, že založí hudební kapelu, násilím vnikl do vozidla Volkswagen v Trutnově, odkud odcizil baskytaru, kytarový zesilovač, dvě elektrické kytary a 40 kusů vinylových desek, vše v hodnotě 80 tisíc korun.  Do třetice se terčem jeho útoku stalo eletrokolo za 25 tisíc korun, které odcizil od domu.
Vzhledem k tomu, že obviněný muž páchal i další majetkovou trestnou činnost na Olomoucku a byl tam koncem května 2022 zadržen, úpičtí policisté za ním „vážili cestu“ a rozšířili mu tak trestní stíhání o skutky spáchané v Trutnově. Místní soudce rozhodl o tom, že recidivista za protiprávní jednání bude stíhán vazebně. Naposledy brány věznice opustil v polovině roku 2020.
Obviněný muž se ve své výpovědi k činům doznal. Kriminalistům se dále podařilo část odcizených věcí zajistit a tyto budou postupně vracet majitelům.
Za trestnou činnost páchanou na Trutnovsku mu hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.

por. Pižlová Šárka, DiS.
6. 6. 2022, 14:35

vytisknout  e-mailem