Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Předjížděl v místě, kde je to zakázáno

KRAJ - Na místě zaplatil kauci 10 tisíc korun. 

45letého cizince v bílém nákladním vozidle s návěsem policisté Dálničního oddělení z Jaroměře v uplynulých dnech přistihli při nerespektování zákazu předjíždění u obce Předměřice nad Labem.

Dálniční policisté při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu se zaměřením na kontrolu dodržování způsobu jízdy ve směru na Jaroměř si všimli řidiče, který v místě, kde je zakázáno předjíždění označené svislou i vodorovnou dopravní značkou toto nerespektoval. Předepsaným způsobem ho zastavili, vyzvali k předložení dokladů, což učinil a dále se na jejich výzvu podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem.

S řidičem soupravy nákladního vozidla s návěsem jsme vzhledem k danému porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích na místě sepsali oznámení o přestupku. Jelikož se jednalo o řidiče cizí státní příslušnosti, vzniklo důvodné podezření, že se řidič bude vyhýbat řízení o přestupku a vymáhání uložené pokuty. Z toho důvodu policisté muži na místě uložili kauci ve výší 10 tisíc korun, kterou následně uhradil. Poté jsme přestupek oznámili ke správnímu řízení v Hradci Králové.

Řidiči hrozí pokuta do výše vybrané kauce a zákaz řízení motorových vozidel na území České republiky až na 1 rok.

Video: zde..

por. Pižlová Šárka, DiS.
29. 6. 2021, 13:35

vytisknout  e-mailem