Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pozor na podvodné investice do kryptoměny

NÁCHODSKO - Policisté opět varují před podvodníky. 

Náchodští policisté přijali oznámení od ženy, která se měla stát obětí podvodu při investování svých financí do kryptoměny, čímž následně přišla o více než 400 tisíc korun.

Žena během léta loňského roku byla kontaktována neznámým pachatelem, který přisliboval zhodnocení jejích úspor. Nejdříve bylo však nutné nainstalovat do svého tabletu AnyDesk, umožňující dálkovou správu jejího internetového bankovnictví.  Žena následně zaslala peníze jako vklad, aby však mohla získat své peníze zpět, bylo potřeba dalších investic. Peníze sháněla pomocí poskytovatelů půjček. Z poškozené postupně vylákal více jak 400 tisíc korun v neméně 20 platbách. 

V dané věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.

Policie opět v těchto případech varuje veřejnost před tímto podvodným jednáním a doporučuje maximální obezřetnost, jelikož ke každé takové investici je potřeba přistupovat jako k rizikové. Před samotnou investicí do kryptoměn je vždy potřeba zjistit, jak tyto investiční platformy fungují a jakým způsobem se provádí nákup a prodej této měny. Stejně tak je důležité ověřit si věrohodnost investičního poradce nebo dané společnosti, a rovněž je třeba pamatovat na to, že nikomu za žádných okolností není třeba povolovat vzdálený přístup ke svému počítači.

por. Mgr. Lucie Konečná
16.3.2023, 12:00hod.

vytisknout  e-mailem