Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Pomoc, unesli mě!

KRAJ - Zdrogovaný mladík zaměstnal policisty. 

Včera krátce po deváté hodině ranní jsme na lince 158 přijali oznámení od 21letého muže, že ho neznámí lidé unesli, zdrogovali a nyní ho vezou po dálnici v černém BMW. Okamžitě se začalo s pátráním, do kterého byl nasazen i vrtulník. Během pár minut jsme na lince 158 přijali několik oznámení o pohybujícím se člověku přibližně na 68. km dálnice D11. Lokalizace telefonu volajícího mladíka nám uváděla to samé místo. Hlídka, která přijela na místo jako první, už jen zahlédla přeskakujícího muže přes středová svodidla, pak jak přebíhá jízdní pruhy vedoucí na Prahu a přelézá oplocení proti zvěři a utíká pryč. Povolané hlídky prověřily přilehlé okolí dálnice a nakonec ho nalezly před hostincem v obci Stará Voda. Prohlídkou mladíkova telefonu bylo potvrzeno, že na linku 158 opravdu volal. Policisté ho podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Ale orientační test na návykové látky byl pozitivní na amfetamin/metanfetamin. Jelikož byl silně intoxikován, byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici.
Následným šetřením bylo zjištěno, že mladík měl pod vlivem drog různé bludné představy, na základě nichž volal na linku 158. 
V současné době je podezřelý ze spáchání přestupku - zákaz pohybu pěších osob na dálnici a přestupku proti majetku, protože při přelézání poškodil oplocení proti zvěři.
Policisté oba přestupky předají k dořešení ke správnímu úřadu.

por. Iva Kormošová
23.10.2020, 15.00

vytisknout  e-mailem