Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Objasněná vloupání

KRAJ - Prohlédněte si galerii zajištěných věcí, třeba poznáte tu svou! 

100 IMG_9503.jpgzajištěná věcVrchní komisař koncem dubna 2022 zahájil trestní stíhání proti 61letému muži ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody.
Obviněnému muži klademe za vinu, že od listopadu 2021 do dubna tohoto roku se měl nejméně v 8 případech vloupat do rekreačních chat, chalup, domů a zemědělských stavení v Královéhradeckém, Pardubickém, Libereckém a Středočeském kraji.
Protiprávního jednání se dopustil i přesto, že byl za majetkovou trestnou činnost v posledních letech odsouzen, když v listopadu 2020 opustil brány věznice. Obviněný muž nezákonným jednáním měl způsobit škodu poškozeným téměř 120 tisíc korun a 7 tisíc korun škodu na poškození cizí věci.
„Zloděj“ se v rámci svých „výprav“ soustředil na starožitnosti a pracovní nářadí, s čímž dále obchodoval na internetových prodejních serverech.

Kriminalisté při domovních prohlídkách zajistili nezvykle velké množství věcí pocházející z trestné činnosti. Navíc i věci, o kterých se domníváme, že muž získal nelegálně a z těchto důvodů žádáme veřejnost o pomoc. Pokud jste se v posledních dvou letech v rámci 4 uvedených krajů stali i vy terčem zloděje, věc jste oznámili či s ohledem na nízkou škodu neohlásili policii, prohlédněte si seznam věcí, zda v nich nepoznáte vám odcizenou. Pokud se tak stane, neváhejte a tuto skutečnost oznamte na nejbližší policejní služebnu, na linku 158 nebo na telefonní číslo 702 047 459. Kriminalista Vám ukáže odcizenou věc v reálu, což Vám napomůže ke 100%  identifikaci daného předmětu.
Obviněný muž si počínal velmi opatrně, přičemž si mnohdy poškozený ani nemusel všimnout, že byl někdo cizí v jeho objektu, občas kradl  pouze i drobnosti. Proto prosím dbejte po zimě při prvních návštěvách do rekreačních objektů zvýšené obezřetnosti.


Jedná se o muže s bohatou kriminální minulostí, který má v rejstříku trestů 8 záznamů převážně majetkového charakteru.

2 IMG_9925.jpgzajištěné věciVrchní komisař k rukám státního zástupce koncem dubna zaslal podnět na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval a 61letý muž je stíhán vazebně.

V případě prokázání viny mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

V tomto případě je pravděpodobné, že v průběhu vyšetřování dojde k rozšíření obvinění.
 

por. Pižlová Šárka, DiS.
12. 5. 2022, 11:30

vytisknout  e-mailem