Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Nehoda na D11

KRAJ - Naštěstí se nikomu nic nestalo! 

Nehoda na D11Nehoda na D11V úterý 1. 6. 2021 krátce před 16. hodinou na dálnici D11 na 83 km na Prahu při přejíždění z připojovacího do průběžného pruhu se řidička vozidla Ford střetla s nákladním vozidlem Scania s návěsem.

K dopravní nehodě došlo tím způsobem, že řidička nedala přednost v jízdě nákladnímu vozidlu, vjela mu do jízdní dráhy, přičemž došlo ke střetu přední části Scanie s levou boční částí vozidla Ford. To se přetočilo podél své osy a pokračovalo v jízdě k levé krajnici a tam zůstalo stát.
Oba řidiči, naštěstí vyvázli bez zranění a provedené dechové zkoušky požití alkoholu před jízdou vyloučily.
Předběžná škoda na vozidlech byla vyčíslena téměř na 300 tisíc korun. Řidička policistům uvedla, že vozidlo nepřehlédla, ale že si myslela, že měla přednost v jízdě. 
Případ šetří policisté Dálničního oddělení Pravy.

Osobní automobily se mohou v Česku pohybovat po dálnici maximální rychlostí 130 km/h. Vozidlo jedoucí touto rychlostí ujede za 5 vteřin vzdálenost více než 180 metrů. Je rozumné pomalu najíždět před tuny železa ženoucí se touto rychlostí? Odpověď je prostá – jistě že ne! Právě proto jsou také u nájezdů na dálnici budovány dlouhé připojovací pruhy, na nichž bychom měli dosáhnout takové rychlosti, která nám umožní plynule se zapojit do provozu a minimalizovat riziko kolize s vozidly, které se už po dálnici pohybují.

Jak se chovat na dálnici.

por. Pižlová Šárka, DiS.
7. 6. 2021, 13:45

Odkazy do noveho okna

Nehoda na D11

Nehoda na D11 

Detailní náhled

Nehoda na D11

Nehoda na D11 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem