Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Kriminalisté odhalili varnu pervitinu

NÁCHODSKO – Muži hrozí až 10 let za mřížemi. 

Dalším úspěchem na úseku potírání drogové problematiky se mohou pochlubit tentokrát náchodští kriminalisté z oddělení obecné kriminality. Od podzimu loňského roku měli v hledáčku muže, pro kterého si v těchto dnech došli.

Na základě prověřování všech získaných poznatků se jim podařilo prokázat, že devětadvacetiletý muž měl od dubna loňského roku, vyrábět a následně prodávat pervitin. Tablety na výrobu pervitinu si měl nejméně ve 4 případech obstarat  z lékáren v příhraničí. Devětadvacetiletý recidivista byl přitom v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen. Brány věznice opustil v březnu loňského roku.

Kriminalistům se podařilo zjistit, že muž měl vyrobit nejméně 520g pervitinu, který z části prodal nebo daroval dalším osobám a z části použil pro svou potřebu. Jen pro zajímavost lze uvést, že z množství 100 g pervitinu lze připravit až 1 tisíc dávek. Přitom jeden gram se prodává  přibližně za 2 000 korun. Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili varnu k výrobě pervitinu a chemikálie k výrobě drog.

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání 29letého muže pro zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Vzhledem k tomu si policisté muže ponechali v policejní cele a  vyšetřovatel podal okresnímu státnímu zástupci podnět k vzetí obviněného do vazby. V případě pravomocného odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody v délce trvání od 2 do 10 let.

por. Mgr. Lucie Konečná
27.1.2023, 13:20hod.

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem