Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zloději volno neměli

RYCHNOVSKO - Terčem automat i autobus. 

Případy majetkové trestné činnosti zadokumentovali o víkendu policisté obvodních oddělení v Kostelci nad Orlicí a Dobrušce.

Hned na dvou místech teritoria kosteleckého obvodního oddělení zanechali stopy své činnosti neznámí pobertové. V prvním případě se do dvou zaparkovaných autobusů v noci z pátku na sobotu vloupal doposud nezjištěný pachatel. U obou dopravních prostředků poškodil zámek u předních i zadních dveří a boční  okénka. Busy prohledal, a nic z nich neodcizil. Škoda, kterou ale svým násilným vstupem do vozidel způsobil, je vyčíslena na 7.000 korun.

Ve druhém připadě vyjížděla policejní hlídka nedaleko za Kostelec nad Orlicí. V jedné obci tam poberta poškodil automat na kávu a odcizil z něj mince. Celková škoda, kterou krádeží mincí a poškozením stroje majiteli způsobil, přesáhla částku 11.000 korun.

Dobrušští kolegové vyjížděli v neděli do Deštného v Orlických horách. Do neuzamčeného domu vstoupil zloděj a ze dvou pokojů v přízemí ukradl peníze, osobní doklady a platební kartu. Majitelům způsobil celkovou škodu 3.000 korun.
 

  • Nenechávejte své osobní věci a cennosti bez dozoru
  • Zamykejte vstupní dveře a zavírejte okna vždy, když opouštíte domácnost
  • Pro případ, že byste byli vykradeni, je vhodné mít vyfotografované cenné věci, sepsaná výrobní čísla a podobně
  • Do příjezdu hlídky nevstupujte do objektu a neuklízejte způsobený nepořádek


por. Mgr. Alena Kacálková
3.8.2020

vytisknout  e-mailem