Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Chyceni při činu

RYCHNOVSKO – Přestože se snažil utéct, Roky ho vystopoval. 

psovod a Roky.jpgpsovod a Roky.jpgV sobotu 26. května jsme v brzkých ranních hodinách přijali oznámení o dvou podezřelých osobách, které měly na dobrušském sídlišti nakládat větší množství jízdních kol do dodávky. Hlídka policistů z obvodního oddělení Dobruška se ihned vydala na místo, kde zajistila jednoho z mužů a dodávku plnou jízdních kol. Druhý muž policistům utekl. Jelikož mu při útěku spadla kšiltovka, která byla pro následné dopadení důležitou stopou, byl na místo přivolán psovod se služebním psem Rokym. Osmadvacetiletý muž, který se snažil schovat na stromě, však neměl šanci, byl zanedlouho služebním psem označen.

Díky všímavosti občana se tak rychnovských policistům podařilo dopadnout pachatele, který má mít na svědomí majetkovou trestnou činnost, převážně krádeže jízdních kol, a to na celém území Královéhradeckého kraje. Následným šetřením kriminalisté zjistili, že činnost jednoho z mužů má souvislost s již zveřejněným objasněným případem krádeží na Hradecku (viz tisková zpráva Dva gangy zlodějů rozprášeny), kdy měl členům jednoho gangu kola prodávat.

Osmadvacetiletí muži mají na svědomí krádeže za zhruba 300 tisíc korun, nicméně není vyloučeno, že výše škody ještě poroste.

Policisté oběma mužům sdělili obvinění z přečinu krádeže, za což jim v případě prokázání viny hrozí až pěti letý trest odnětí svobody. Oba muži jsou stíháni na svobodě.

Některá kola ze zajištěné dodávky se již podařilo navrátit do rukou majitelů.por. Ing. Eliška Majerová
7. 6. 2021

Odkazy do noveho okna

psovod a Roky

psovod a Roky 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem